Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karayolları Genel Müdürlüğü Turizm Şirketi Hisselerini Korudu

Aldığı sözleşmeleri birbiri ardına sıralayan Tureks Turizm, borsada dalgalı seyir yaşarken Karayolları Genel Müdürlüğü ile yenilenen sözleşme hisseleri korudu.
Karayolları Genel Müdürlüğü Turizm Şirketi Hisselerini Korudu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamu ve özel sektörde servis hizmetlerinde bulunan Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş., yeni yılda aldığı işlerle adından söz ettiriyor. Geçen hafta boyunca dev sözleşme haberlerini paylaşan ve en son İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi ile toplamda 131 milyon TL’nin üzerinde sözleşmelere imza atan şirket, Karayolları Genel Müdürlüğü ile mevcut sözleşmesini yenilediğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Tureks Turizm’in Karayolları Genel Müdürlüğü ile personel taşıma sözleşmesini 12 aylığına yenilediği kaydedildi.

Sözleşmenin 1 Şubat 2024 ile 28 Şubat 2025 tarih aralığını kapsadığı ve bedelin katma değer vergisi (KDV) dahil 189.705.760,00 TL olarak belirlendiği açıklandı.

Tureks Turizm Hisse 15.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin TUREX kodlu hisseleri daha önce olduğu gibi yine sözleşme haberinin yatırımcılarla paylaşıldığı günde artıda kayda geçti.

Geçen senenin Kasım ayından itibaren soluksuz düşüş yaşayan TUREX, yılı zor da olsa pozitif bölgede kapatmayı başardıktan sonra 2024’e güzel bir giriş yaptı.

GCM Yatırım Banner

İlerleyen günlerde dalgalı seyir yaşayan hisseler yazım anında yüzde 1’in üzerinde artıda işlem görürken, TSİ 12.22 itibarıyla 29,92 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.