Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

193 Milyon TL’lik Sözleşme Turizm Şirketini Yeşil Mumlarda Tuttu

Yeni yılda sözleşmelere hız veren Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş., mevcut müşterisi ile sözleşmesini 2 yıllığına yenilediğini duyurdu. Detaylar haberde;
193 Milyon TL’lik Sözleşme Turizm Şirketini Yeşil Mumlarda Tuttu
HABER GİRİŞ

Geçen hafta Çarşamba günü 709 Milyon TL’lik dev sözleşmesini duyurduktan bir gün sonra 4 farklı firma ile 60,3 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı haberini veren Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş.’den bir yeni sözleşme bildirimi daha geldi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sözleşme yenilenmesi hakkında açıklamasını paylaştı.

Açıklamada, şirketin müşterilerinden olan Eren Holding ile daha önce yapılan personel taşıma sözleşmesinin 2 yıllığına yenilendiği bildirildi.

Sözleşme süresinin 1 Ocak 2024 ile 31 Aralık 2026 tarih aralığını kapsadığı ve tutarın katma değer vergisi (KDV) dahil 192.837.192,00 TL olarak belirlendiği aktarıldı.

Tureks Turizm Hisse 08.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada TUREX koduyla işlem gören şirket hisseleri geçen yıl Kasım ayından itibaren düşüşlerini birbiri ardına sıralamış, yılın son işlem günlerinde ise pozitif bölgeye geçiş yapmayı başarmıştı.

GCM Yatırım Banner

Yeni yılın ilk işlem gününe artışla başlayan hisseler ilerleyen günlerde yeşil mumlara tutunmaya odaklandı. 30 lirayı destek alan TUREX, bugünü yüzde 1’lik sınırlı yükselişle 30,82 TL seviyesinden kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.