Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karakaş: TOGG’a Yapılan Yatırım Tutarı 1,8 Milyar Euro Olacak

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, yeni model üzerindeki çalışmaları duyurarak, şirkete yapılan yatırım tutarının yıl sonuna kadar 1,8 Milyar Euro olacağını açıkladı.
Karakaş: TOGG’a Yapılan Yatırım Tutarı 1,8 Milyar Euro Olacak
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yerli ve milli araba markası TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş çalışmalar hakkında bilgi verirken hedeflere yönelik konuştu. Yeni model üzerine çalışmaların hızlandığını söyledi.

Ekonomim Gazetesi’nde yer alan habere göre TOGG CEO’su Karakaş, bir grup gazeteciyle Gemlik fabrikasında bir araya geldi.

Karakaş, Mevcut SUV modeli ile birlikte SUV olmayan C segmentinde yeni bir binek araç üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Yeni araç için 2024 yılı sonunda tasarımını tamamlamayı, 2025 yılı başında ise yollara çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

TOGG’a Yapılan Yatırım Tutarı 1,8 Milyar Euro Olacak

Karakaş, yıl sonuna kadar TOGG için yapılan toplam yatırım tutarının 1 milyar 800 milyon euro’luk büyüklüğe ulaşacağını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bunun 500 milyon euroluk bölümünün ortakların sağladığını, geri kalan kısmının ise kredilerle karşılandığını ekledi.

TOGG CEO’su Karakaş, yakın bir zamanda duyurulan ikinci vardiya sistemi hakkında konuşarak çok kısa süre önce ikinci vardiyaya geçtiklerini, şu sırada denemelerin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Bir vardiyada günde 170 adet araç ürettikleri belirterek ikinci vardiya ile birlikte günde 280 adet üretir hale geleceklerini aktardı. Bunun yanında günlük ortalama üretim adedinin ise normal olarak iş ortaklarından akışa ve tedarik sürecine bağlı olarak şekilleneceğini ekledi.

Bu kapsamda dün Eylül ayı teslimat bilançosunu açıklayan TOGG, 2 bin 204 adet TOGG teslimatının gerçekleştirildiğini duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın