Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karadeniz Gazı için Heyecanlandıran Paylaşım

TPAO tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım, Karadeniz gazı ile ilgili yapılan çalışmaları aydınlattı. İşte detaylar;
Karadeniz Gazı için Heyecanlandıran Paylaşım
HABER GİRİŞ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, ülke genelinde büyük umutlarla beklenen Karadeniz gazı ile ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yaptı. Twitter üzerinden “Türkiye için bir güne sığdırdıklarımız; akıllara, hayallere sığmaz” şeklinde yapılan açıklamanın yanında gelişmelerle ilgili bir video da paylaşıldı.

Sakarya Gaz Sahası’nda bir gün içinde neler yapıldığı belirtilirken görüntülerde Türkiye’nin gururu olan Fatih, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerinin haricinde Castorone, Simon Stevin, Seven Arctic , Seven Pegasus ve Seven Oceanic gemilerinin görevleriyle ilgili bilgilere de yer verildi.

İlk Fazda 10 Milyon Metreküp Gaz

Milli enerji alanında büyük öneme sahip ve Türkiye’nin elini güçlendirecek Sakarya Gaz Sahası, kritik bir öneme sahip. İlk fazda günlük 10 milyon metreküp, ikinci fazda ise 40 milyon metreküp gazın vatandaşın kullanıma sunulması hedefleniyor.

Söz konusu çalışmalarda, Türkiye’nin ilk sondaj gemisi “Fatih”, sondaj operasyonunu üstlenirken “Kanuni” ise sondajı yapılan kuyuların alt tamamlama operasyonlarını ve kuyu akış testlerini yürütüyor.

Denizin 2 Bin 200 Metre Derinliğindeki Tesis

Öte yandan, denizin 2 bin 200 metre altında kurulması planlanan tesis için dünyanın farklı bölgelerinden gelen uzmanlar ve gemilerle birlikte eş zamanlı bir çalışma yürütülüyor.

GCM Yatırım Banner

Bölgede alt yapı ve üst yapı için hareketlilik devam ederken karada ise enerji için çalışmalar sürüyor. Denizden gelen gazın donmasını engelleyecek olan ve yine denizden sudan ayrışmasını sağlayacak olan ekipmanların kurumları da yapılmaya başlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.