Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kapasitesini Yüzde 100 Artıran Enerji Hissesi Düşüşe Geçti

Sanica Isı Sanayi tarafından bugün KAP üzerinden PPRC Üretim Hattı Kapasite Artırımı Yatırımı'nın tamamlandığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Kapasitesini Yüzde 100 Artıran Enerji Hissesi Düşüşe Geçti
HABER GİRİŞ

Sanica Isı Sanayi A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Polipropilen Random Co-polimer (PPRC) Üretim Hattı Kapasite Artırımı Yatırımının Tamamlanması hakkında açıklamada bulundu.

28 Eylül 2023’te yaptığı açıklamayı anımsatan şirket, iç kaynaklar ile gerçekleştirilecek yatırımla İstanbul boru fabrikasında mevcut 5 hatta ilave olarak Elazığ fabrikasına PPRC üst yapı boru üretimi için 5 yeni hat yatırımı ile kapasiteni yüzde 100 artırmaya karar vermişti.

Bahsi geçen yatırım kararı çerçevesinde modernizasyon ve dönüşüm çalışmalarının tamamlandığı ve 22 Kasım 2023 tarihinde (bugün) üretime başlandığı duyuruldu.

24 Kasım’da Borsa İstanbul’da SNICA koduyla işlem görmeye başlayan hisse, yatırımcısına aylık bazda yüzde 6,08 oranında kaybettirdi. Hisse yatırımcısına haftalık olaraksa yüzde 2,25 oranında kazandırdı. Şirket hissesi bugünkü kapanışını ise yaklaşık yüzde 1,66 düşüşle 30,9 seviyesinden yaptı.

Sanica Isı Paratic Piyasalar Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımın tamamlanmasıyla, Sanica Isı Sanayi yıllık cirosunu yaklaşık yüzde 15 oranında artırmayı beklediğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Tüm bunlara ek olarak KAP açıklamasında, 14 Aralık 2022 tarihinde kamuya açıklanan Tarımsal Sulama Tesisi Yatırımı ile ilgili olarak yurt dışından satın alınan makine ve teçhizatların tesislerine ulaştığının bilgisini verdi. Makine ve teçhizatların montaj ve kurulum aşamasında olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.