Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada’nın Rus Yaptırımları Hız Kesmiyor: Hedef Propagandacılar!

Kanada Dışişleri Bakanı bugün, Rusya'nın yasadışı ve haksız işgaline karşı uygulanan ek yaptırımları duyurdu. İşte detaylar;
Kanada’nın Rus Yaptırımları Hız Kesmiyor: Hedef Propagandacılar!
HABER GİRİŞ

Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, bugün Rusya’ya yönelik ek yaptırımları duyurdu.

Joly, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, özgürlük için savaşan müttefik Ukrayna’yı desteklediklerini yineledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yasadışı ve haksız savaşını sürdürmesine seyirci kalmayacaklarının altını çizdi.

Kanada Dışişleri Bakanlığı, Kremlin’in yanıltıcı kampanyasına karşı koymak için, 29 devlet destekli propaganda ajansına ve Rus hükümeti kontrolündeki 15 kuruluşa yaptırım açıkladı.

Yeni kısıtlama getirilen kuruluşlar arasında Russia Today (RT) isimli medya holdinginin Uluslararası Bölüm Başkanı Sumbatovich Gasparyan’ı yer aldığı söylendi.

Almanya’da G7 Zirvesi’nde açıklanan Rusya’dan altın ithalatına ilişkin yasağın da Kanada’da bugün itibarıyla yürürlüğe girdiği belirtildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bugün yayımlanan açıklamada Dışişleri Bakanı Joly’nin “Rus propaganda makinesi yalanlarının hesabını vermeli. Kanada, her zaman dezenformasyonla mücadele etmeye kararlıdır. Bugün, aldatmaca yapanlara şunu açıklıyoruz: Hesap sorulacak. Kanada, Ukrayna’nın yanındadır.” sözleri yer aldı.

Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırımlarda önde gelen Kanada, 9 Haziran’da da yaptırım duyurusunda bulunmuştu.

Teknik, yönetim, muhasebe ve reklam hizmetleri dahil olmak üzere petrol, gaz ve kimya endüstrilerinin işleyişi için hayati önem taşıyan 28 hizmetin ihracatı yasaklanmıştı.

Gaz, petrol ve kimya sektörü ihracatının Rusya’nın bütçe gelirlerinin yüzde 50’sine denk geldiğini belirtirken, son yaptırımla birlikte bu gelirin azaltılmasının hedeflendiğini kaydetmişti. Bu önlemlerin Putin’e Ukrayna topraklarından geri çekilmesi için daha fazla baskı uygulayacağını aktarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.