Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kanada Rusya’ya 28 Hizmetin İhracatını Yasakladı

Kanada Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın bütçesine 150 milyon ruble darbe vuracak yaptırım kararını açıkladı. Detaylar haberimizde;
Kanada Rusya’ya 28 Hizmetin İhracatını Yasakladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ukrayna saldırısı nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırımlara bir yenisi daha eklendi. Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’da devam eden korkunç ve haksız işgaline yanıt olarak, Kanada’nın Rusya’ya Yönelik Özel Ekonomik Tedbirler Düzenlemeleri kapsamında yeni yaptırımlar uyguladığını açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada yeni yaptırımların; teknik, yönetim, muhasebe ve reklam hizmetleri dahil olmak üzere petrol, gaz ve kimya endüstrilerinin işleyişi için hayati önem taşıyan 28 hizmetin ihracatının yasaklanmasını içerdiğini söyledi.

Gaz, petrol ve kimya sektörü ihracatının Rusya’nın bütçe gelirlerinin yüzde 50’sine denk geldiğini belirtirken, son yaptırımla birlikte bu gelirin azaltılmasının hedeflendiğini kaydetti. Bu önlemlerin Putin’e Ukrayna topraklarından geri çekilmesi için daha fazla baskı uygulayacağını söyledi.

Ülkesinin, Ukraynalıların barış içinde yaşamayı hak ettiği inancında olduğunu ve Rus liderliğine anlamsız savaşını durdurması için yalvardığını ifade eden bakan, “Kanada, Ukrayna’daki yıkımdan sorumlu olanlardan hesap sormaktan geri adım atmayacak. Daha fazla önlemi koordine etmek için uluslararası toplumdaki benzer ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Daha önce Rus şirketlerine yaptırım uygulayan Kanada hükümeti, Ukrayna’ya destek olmak için tüm ticaret tarifelerini kaldıracağını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Rusya Yaptırımlar Nedeniyle Kültürel Projesini İptal Edebilir

Rus haber ajansında yer alan habere göre Batı’nın yaptırımları nedeniyle, Danimarka, İsveç ve Norveç’te çevrimiçi ve çevrimdışı programlar sunmayı içeren Rusya Sezonları Uluslararası Kültürel Projesi iptal edilebilir.

Uygulanan yaptırımlar nedeniyle söz konusu projenin bu yıl yapılmaması değerlendirilirken, iptal edilmesi durumunda 2022’de bütçenin 150 milyon ruble azalması anlamına geldiği söylendi.

Özellikle Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri başta olmak üzere ülke çapında tur ve konser planındaki etkinlik sayısının artırılması için 67,7 milyon ruble ayrılması planlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.