Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kanada Borsası 1 Haftanın Düşük Seviyesinden Toparlanıyor

Kanada’nın ana borsa endeksi S&P/TSX Kompozit, bugüne yükselişle başlarken sonrasında kazançlarının bir kısmını verdi.
Kanada Borsası 1 Haftanın Düşük Seviyesinden Toparlanıyor

Kanada’lı gösterde S&P/TSX Kompozit Endeksi, 29 Eylül seansına 20,223.72 puanla 50 puan artıda başladı. Endeks sonrasında kazançlarını geri verse de yeniden yükseldi.

TSİ 17.25’te yüzde 0,38 artıda duran endeks, 20,187.99 – 20,238.46 aralığında hareket etti. Endeks 5 günde yüzde 0,96 düşerken bir ayda yüzde 2,50 değer kaybetti.

Yıl başından bu yana yüzde 16 artıdayken bir yılda yüzde 25 değerlendi.
Kanada Borsa Endeksi Artış
KAYNAK: MarketWatch

Duyarlılık finans ve sanayi sektörlerindeki güçlü kazanımların düşük petrol fiyatlarının getirdiği zayıflığı telafisiyle yönlendirildi. Teknoloji hisseleri ABD’deki güçlü performansı izledi.

Dün endeks teknoloji hisselerini sert vuran yükselen tahvil getirilerinin tetiklediği küresel satış dalgasının ardından bir haftanın en düşük değerini test etmişti.

Ekonomik veri cephesinde Kanada bugün Ağustos 2021 dönemine ilişkin üretici fiyatları raporunu yayımladı.

Kanada’daki endüstriyel ürün fiyat endeksi, Temmuz ayında aşağı yönlü revize edilen yüzde 0,2’lik düşüşün ardından Ağustos’ta yüzde 0,3 düştü.

Aşağı yönlü baskı, kereste ve diğer ahşap ürünleri ve birincil demir dışı metal ürünleri fiyatlarından geldi. Birincil demir dışı metal ürünleri de işlenmemiş altın, gümüş ve platin grubu metaller ve bunların alaşımları olarak belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum