Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamuda Çalışanların Yemek Yardımı Tutarları Değişti

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında devlet memurlarına ve sözleşmeli personele verilen günlük yemek yardımına ilişkin yönetmelik değişikliği yer aldı.
Kamuda Çalışanların Yemek Yardımı Tutarları Değişti
HABER GİRİŞ

Memur maaşlarına verilen 6 aylık enflasyon farkının yüzde 49.25 olarak belirlenmesinin ardından devlet memurlarına ve sözleşmeli personele verilen yiyecek yardımına ilişkin de değişikliğe gidildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan “Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile bu yıl içerisinde öğle yemeği servisinden faydalanacak olan devlet memurları ile sözleşmeli personelden alınacak asgari yemek bedelleri belirlendi.

Buna göre 2025 yılına kadar öğle yemeği hizmetinden faydalanacak olan personelden belirlenen tutarlar üzerinden günlük yemek bedeli tahsil edilecek. Yönetmelikte belirlenen ücret tablosu şöyle:

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Ücret Tablosu
Kaynak: Resmi Gazete

Söz konusu uygulamanın genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, kamu iktisadi teşebbüsleri, özel bütçeli idareler, döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu idareleri için geçerli olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.