Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu İhale Kanunu için Cumhurbaşkanı Kararı Yürürlüğe Girdi

Deprem ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik doğrudan temin yoluyla yapılacak alımlar için limit yükseltildi. Karar, yürürlüğe girdi.
Kamu İhale Kanunu için Cumhurbaşkanı Kararı Yürürlüğe Girdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli depremler, ülkenin ana gündemi olmaya devam ediyor. 10 ili kapsayan deprem bölgesindeki can kaybı sürekli artarken hükümet yeni kararlar alıyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı bugün depremzedelere yönelik ayni ve nakdi yardımların vergi indirimine konu olacağını duyururken Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı OHAL, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Alınan son kararlardan biri de deprem bölgelerinde yapılacak alımlarda limitin yükseltilmesi oldu.

Buna göre deprem bölgesindeki illerde ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanmasına yönelik doğrudan temin yoluyla yapılacak kamu alımlarında uygulanacak parasal limit, 28 Şubat’a kadar 5 milyon liraya yükseltildi.

Söz konusu Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Depremlerden etkilenen illerde ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanmasına yönelik doğrudan temin yoluyla yapılacak kamu alımlarında uygulanacak parasal limit, 28 Şubat’a kadar (bu tarih dahil) 5 milyon lira olacak. Konuya ilişkin 6787 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

GCM Yatırım Banner

Yayımlandığı an itibarıyla geçerli olan karar, Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da geçerli olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın