Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kampanya Sonrası Konut Fırsatçıları Harekete Geçti!

Yeni Evim Kampanyası sonrası konut piyasasında fırsatçılar harekete geçti. Bazı evlere fahiş fiyatlarda zam yapıldı. Detaylar haberde..
Kampanya Sonrası Konut Fırsatçıları Harekete Geçti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından dün açıklanan “Yeni Evim Kampanyası” ile ilgili detaylar gelirken vatandaşın yoğun ilgili göstereceği düşünülüyor. Hal böyle olunca bazı fırsatçıların  harekete geçerek konut fiyatlarına zam yaptığı duyuruldu.

Habertürk’te yer alan haberde kampanyanın açıklanmasının ardından birçok kişinin ilan sitelerindeki evlere yüksek oranda zam yaptığı ifade edildi.

Buna göre 4 Ocak tarihinde 1 milyon 250 bin TL olan ev, açıklama sonrası fiyatı 1 milyon 625 TL’ye çıkarıldı.

Habertürk Konut Fiyat
Kaynak: Habertürk

Bazı Konutlarda 500 Bin TL Birden Artış Yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, kampanyanın açıklanmasından sonra konut piyasasında yaşanacak fiyat artışlarına yönelik durumun yakından takip edileceğini söyledi. Bakan, “Haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği tespit edilen kişiler, gereği yapılmak üzere ilgili birimlerle paylaşılacak.” açıklamasında bulundu.

Bakan Nebati, konuya yönelik bir komisyonun oluşturulacağı ve kampanya sürecinde fiyatların sabit kalması için teknik ve finansal denetimin yapılacağını belirtti. Gayrimenkul sektörüne yönelik fiyat artışlarının takip edileceği arz-talep dengesini olumsuz etkileyen kişilere ve aracılık edenlere yönelik değerlendirmenin itinalı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Vatandaşların refahını artırmak için enflasyon ile mücadele edildiğini vurgulayan Nebati, piyasa gerçekleri dışındaki fiyatlara müsamaha edilmeyeceğini söyledi.

Konuya yönelik haber7com sitesinde yer alana haberde ise ilan sitelerinde yer alan bazı konutlarda fahiş zamlar yapılarak 500 bin TL birden artış yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Bazı ev sahiplerinin ise 200 bin TL artış yaptığı kaydedildi.

Bakan Kurum, konut fiyatlarının yakından takip edileceğini ve kampanya süresince fiyatları sabit tutmayanların garantörlükten ve krediden yararlanamayacağını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.