Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kalyon Enerji, JP Morgan ile İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Kalyon Enerji, Kalyon Karapınar GES için JP Morgan Kalkınma Finansmanı Enstitüsü ile iş birliği yaptığını açıkladı. Detaylar haberde;
Kalyon Enerji, JP Morgan ile İş Birliği Anlaşması İmzaladı
HABER GİRİŞ

Kalyon Enerji tarafından bugün yapılan açıklama ile Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali (GES) için JP Morgan Kalkınma Finansmanı Enstitüsü ile iş birliği anlaşması imzaladığı duyuruldu. Anlaşmanın, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları etkisini ölçmek ve değerlendirme hazırlaması için yapıldığı belirtildi.

Yapılan iş birliği kapsamında ABD’li bankanın metodolojisi kullanılarak hazırlanan kalkınma etki değerlendirmesi raporunun tamamladığı ve sonuçları duyurmaya hak kazandığı bildirildi.

Bahsi geçen raporun Kalyon Karapınar GES yatırımının sektöre katkısını tescillediği, projenin ise Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları altında belirlenmiş dört ana amaca hizmet ettiği kaydedildi.

JP Morgan Tarafından Sağlanan En Büyük Finansman Garantisi

Kalyon Karapınar GES’in, Birleşik Krallık İhracat Kredisi Ajansı UK Export Finance’ın (UKEF) bugüne kadar Birleşik Krallık sınırları dışında, bir güneş enerjisi projesine sağladığı en büyük finansman garantisi olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

Anadolu Ajansı haberinde, projenin finansmanının ana düzenleyicisi ve UKEF garantörlüğünün kredi sağlayıcısı olan JP Morgan tarafından desteklendiğine işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Kalyon Enerji Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Defne Arısoy konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Arısoy, Kalyon Enerji’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Etki Değerlendirmesi’nin belirlenen etki göstergelerinin ilerleyişini raporlamayı sürdüreceğini vurguladı.

Arısoy, “Bu iş birliği bizim için çok değerli. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Etki Değerlendirmesi, etki raporlamasına yönelik devam eden taahhütlerimizi netleştirmemize olanak tanırken, yatırımın etki ekosistemindeki katkısının da çok yüksek olduğunu ortaya koydu.” ifadelerini kullandı.

Kalyon Enerji’nin sürdürülebilirliği odağına aldığına işaret eden Arısoy, bir yönetim sistemi oluşturarak atılan her adımda küresel kalkınma amaçlarına katkı sağlamayı gözeten ilkelerle hareket ettiklerini kaydetti. Ayrıca açıklamasında, etki yatırımı sonuçlarını raporlamayı ve duyurmayı sürdüreceklerini ekledi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın