Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaleseramik KAP’a Bildirdi! Hisseler Atağa Geçti

Kaleseramik yeni siparişini duyurdu. Borsada işlem gören hisseleri atağa geçti. Detaylar haberde...
Kaleseramik KAP’a Bildirdi! Hisseler Atağa Geçti
HABER GİRİŞ

Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. satışlara olumlu etki sağlayacak yeni siparişini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Kalesinterflex markası ile porselen slab yatırımları kapsamında 1 x 3 metre ve 1,2 x 3,6 metre ebatlı üretim kapasitesini yüzde 50 arttıracak yatırım için System Ceramics Spa ile mutabakat anlaşmasının imzalandığı kaydedildi.

Buna göre söz konusu yatırımın ilk aşamasının 1 Mayıs 2025’te, ikinci aşamasının 2025 sonunda tamamlanması bekleniyor.

Slab-Sinterflex yatırımı kapsamında yapılacak ve halka arzdan sağlanan fondan karşılanacak yaklaşık 15 milyon euro tutarındaki yatırım ile kapasitenin 1,6 milyon m2’den 2,4 milyon m2’ye çıkarılması hedefleniyor.

Yeni sipariş şirketin borsada işlem gören hisselerini olumlu etkiledi. Haftanın dördüncü gününe yükseliş seyrinde başlayan hisseler açılışı 44,38 TL’den yaptıktan sonra 45 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Günlük bazda yüzde 0,77’lik yükselişte olan hisseler 44,42 TL’den işlem görüyor. 4 aydır düşüş seyrinde olan KLSER hissesi, bir ayda yüzde 17’ye yakın düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.