Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kabine Bugün Toplanıyor! Vatandaşlar Vergi Affına Odaklandı

Bugün Erdoğan liderliğinde toplanacak kabinede milyonlarca vatandaş yapılandırma konusu ile ilgili bir açıklama bekliyor. Kabinede hangi konular görüşülecek?
Kabine Bugün Toplanıyor! Vatandaşlar Vergi Affına Odaklandı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak Kabine Toplantısı’nda ana gündem ekonomi olacak. Milyonlarca vatandaşın müjdeler beklediği toplantıda görüşülmesi beklenen konular Cumhurbaşkanlığı seçimleri, vergi affı, dış siyaset ve enflasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Geçen hafta AKP Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, seçim için 14 Mayıs tarihine işaret etmişti. İktidara geldikleri günden beri 15 kez seçim olduğunu, hepsinden zaferle çıkmayı başardıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, 2023’te milletin desteğine talip olduklarını belirtmişti.

Saat 15:00’da başlayan kabine toplantısının 18:00 – 19:00’da biteceği tahmin ediliyor.

Vergi Affı

Milyonlarca vatandaşın odaklandığı en önemli başlıklardan biri de vergi affı olarak karşımıza çıkıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, vergilerle ilgili yapılandırma hazırlıkları içinde olduklarını duyurmuştu.

Pakette SGK prim ödemeleri, vergi borçları ve matrah gibi önemli borçların yer alacağı düşünülüyor. Bugün kabine sonrası Erdoğan’dan konuyla ilgili açıklama bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Dış Siyaset

Son dönemlerde İsveç’te yaşanan olaylar, iptal edilen görüşmeler de kabinenin konuları arasında yer alıyor. Erdoğan’ın NATO sürecine yönelik açıklama yapması ve Yunanistan ile ilgili konuşacağı tahmin edilirken Türkiye – Suriye ilişkileri de gündemdeki başlıklar arasına girebilir.

Enflasyon

Erdoğan, daha önce yaptığı birçok açıklamasında sıklıkla 2023 yılında enflasyonun yüzde 30 – yüzde 20 oranlarına düşeceğini söylemişti. Bugün de yine enflasyon hedefini yinelemesi bekleniyor. Faiz konusunda ise enflasyonla mücadelede düşük faiz ifadelerini vurgulayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın