Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan 2023 Seçimleri için Kesin Tarihi Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 73 yıl sonra aynı gün sandıkta cevap verileceğini vurgulayarak, 2023 seçimleri için kesin tarihi açıkladı. Detaylar haberde;
Erdoğan 2023 Seçimleri için Kesin Tarihi Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında seçim tarihinin 14 Mayıs olduğunu söylerken, “Millet 73 yıl sonra aynı gün 6’lı masaya yanıt verecek.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 2023 seçimlerinin önemini vurguladı. 2023 yılının hem 20 yıllık eserin sembolü hem de yeni vizyon olan Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olduğunu kaydetti.

2002, 2007, 2011, 2015 ve 2018 yıllarındaki seçimlerinde yaşanan zorluklara işaret eden Erdoğan, 2023 yılında yapılacak olan seçimlerin önemine vurguda bulunarak şöyle konuştu;

“Bir yandan son dönemde dünyada yaşanan krizin ülkemize etkileri, diğer yandan ucube ittifakın hezeyanlarıyla uğraşarak, hepsinin ötesinde Türkiye Yüzyılı’nın inşası ile hazırlanıyoruz.”

2023’te Milletin Desteğine Talibiz

Seçim tarihiyle ilgili tartışmalara cevap niteliğinde açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı.” ifadelerini kullanarak 2023 seçim tarihinin 14 Mayıs olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı, “Biz de yeter söz de karar da gelecek de milletindir diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz.” dedi. Konuşmasında enflasyona sorununa da değinen Erdoğan, enflasyonun düşüşe geçtiğini ve ileriki aylarda yüzde 50’lere, 40’lara, 30’lara kadar hızla ineceğini ileri sürdü.

Enflasyona sebep olan tuzakların bozulduğunu ifade eden Erdoğan, hesapların altüst edilip tedbirin alındığını bildirdi. Türkiye’nin artık faiz, kur, enflasyon üçgeniyle teslim alınamayacağının görüldüğü paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.