Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JTI, Sigaraya Zam Beklemiyor!

JTI Türkiye, sigarada fiyat artışı beklemediklerini ya da başka konudan kaynaklanan olağan dışı bir durumun söz konusu olmadığını vurguladı. İşte detaylar;
JTI, Sigaraya Zam Beklemiyor!
Yorum

Son günlerde sigara şirketlerinin sevkiyatlarda gecikme yaşattığına ilişkin kamuoyundaki ifadelerin ardından Japan Tobacco International (JTI) Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Politt açıklamasında, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışlarını durdurup veya azalttığı yönündeki iddiaları yalanladı.

JTI olarak sigarada fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu olmadığına dikkat çekti. Anadolu Ajansı’nın (AA) haberinde Politt, tütün ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışını durdurmadığını savundu.

JTI Türkiye’nin üretiminden tedarikine kadar bütün süreçlerin normal seyrinde ilerlediğine işaret eden Politt, spekülasyonun nereden kaynaklandığını anlamlandırmakta zorlandıklarını kaydetti.

Piyasa paydaşlarına seslenen JTI Türkiye Genel Müdürü Politt, söz konusu durumun paydaşların sağduyulu tavrıyla bir an önce son verilmesini talep etti.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş, 24 Mayıs’ta yaptığı açıklamada sevkiyatların ülke genelinde durma noktasına geldiğini söylemişti.

Bandrol sorunu yaşayan sigara firmalarından Haziran’da zam haberi beklediğini savunan Aybaş, “Bu kısıtlı dağıtım bir firma ile başlamıştı, üç firmaya çıktı. Normal şartlarda haftada iki kez alım yapardık. 10 karton ürün alıyorsak şimdi 2 karton veriliyor” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu