Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Tahminini Paylaştı: Bitcoin mi Ethereum mu?

Yatırım bankası kripto piyasasına yönelik yeni bir rapor paylaştı. Banka gelecek yıl Ethereum’un performansı ile öne çıkmasını bekliyor.
JPMorgan Tahminini Paylaştı: Bitcoin mi Ethereum mu?
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir rapor paylaştı. Banka nın analistleri gelecek yıla ilişkin beklentilerini paylaştı. Analistler 2024’te Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekliyor.

JPMorgan raporunda, Ethereum’u daha ölçeklenebilir hale getirecek bir yükseltme nedeniyle ETH’nin piyasadan pozitif olarak ayrışacağını belirtti. Raporda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının, büyük kazançlar sağlama ihtimalinin düşük olduğu belirtildi.

Analistler başvuruların onaylanması ile söylentiyi satın alma/gerçeği satma etkisi ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekti. Bu yılın başından itibaren kripto para piyasasındaki yükselişte, Bitcoin, Ethereum’a kıyasla çok daha iyi bir performans gösterdi.

BTC yazım itibarıyla 42.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yılın başında 1.200 dolar seviyelerinde bulunan Ethereum ise 2.200 doların üzerine çıktı. ETH yazım itibarıyla 2.275 dolarda işlem görüyor.

ETH/BTC grafiği
Kaynak: TradingView

Ethereum ağında gelecek yıl EIP-4844 yükseltmesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Protodanksharding adlı güncelleme Ethereum için daha verimli bir parçalama biçimi olan Danksharding’in tam olarak uygulanmasına yönelik bir ilk adım olacak.

GCM Yatırım Banner

JPMorgan analistleri, Ethereum ağında yapılacak yükseltmenin özellikle Arbitrum ve Optimism gibi Katman 2 ağları için faydalı olduğunu belirtti. Analistlere göre merkezi olmayan finansın “en büyük hayal kırıklığı”, kripto ekosisteminin geleneksel finansal sisteme entegrasyonu oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.