Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan Kripto Yatırımlarındaki Düşüşün Ekim’de Sürdüğünü Bildirdi

Yatırım bankası JPMorgan tarafından paylaşılan rapora göre kripto sermayesi yatırım hızına düşüş sürüyor. Detaylar şu şekilde...
JPMorgan Kripto Yatırımlarındaki Düşüşün Ekim’de Sürdüğünü Bildirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li yatırım bankası JPMorgan, Ekim verilerinin kripto risk sermayesi yatırım hızının ayda 1 milyar doların altında kalmaya devam ettiğini bildirdi. Rapor yazarları, düşüş trendinin geçen Mayıs ayında Terra çöküşünün ardından başladığını belirtti. Ekim ayındaki zayıf rakamların ise yaz aylarında yaşanan mevsimsel yavaşlamadan fazlasını gösterdiği belirtildi.

Raporda aylık 500 milyon ila 1 milyar dolar arasındaki mevcut risk sermayesi yatırımı seviyesinin, geçen yılın hızının üçte birinden daha az olduğuna yer verildi. Yıl boyu yapılan yatırımların ise 10 milyar dolar seviyesinde olduğu kaydedildi.

Raporun başyazarı Panigirtzoglou, risk sermayesi fonlarının dijital varlıklar sektöründe sermaye dağıtma konusundaki isteksizliğini gösterdiği için bunu endişe verici bir gelişme olarak nitelendirdi.

Uzman isim kripto para piyasalarındaki mevcut zayıflığın yatırımları etkilediğine inanıyor. Bitcoin ve Ethereum üzerindeki borsa yatırım fon akışlarında da kalıcı zayıflık işaretleri olduğunu sözlerine ekledi.

Banka yakın tarihli bir başka araştırmasında, dijital varlık projelerinde öncelikle tüketicinin korunması gerektiğini belirtmişti.

Kripto para piyasası için 2022 yılı oldukça kötü geçti. Geçen yılın Kasım ayında 3 trilyon dolar değerlemeye ulaşan piyasa, bugün itibarıyla 1 trilyon doların altına gerilemiş durumda.

Gerek yüksek enflasyon sonucu merkez bankalarının faiz artırımları, gerekse kripto ekosistemi içerisinde faaliyet gösteren bazı şirketlerin iflas noktasına gelmesi, Bitcoin ve altcoinleri büyük kayıpları beraberinde getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%