Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan CEO’su ABD Ekonomisi için Kaygılarını Açıkladı

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, şu an iyi giden ABD ekonomisindeki pozitif durumun yıllarca süremeyebileceğini söyledi.
JPMorgan CEO’su ABD Ekonomisi için Kaygılarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Pazartesi günü, ABD ekonomisine dair beklentilerini açıkladı. ABD ekonomisi iyi durumdayken bunun yıllarca süreceğine inanmanın büyük bir hata olacağını belirtti.

Sağlıklı tüketici bilançoları ve artan ücretlerin şimdilik ekonomiyi desteklediğini söyleyen Dimon, ileride yaşanacak risklere dikkat çekti.

New York’taki bir finans konferansında konuşan Dimon’ın kaygılarının başında merkez bankalarının sıkılaştırma politikaları ile Ukrayna savaşının devam eden etkileri yer alıyor.

“Bugün tüketicinin güçlü olduğunu, yani yıllarca gelişen bir çevreye sahip olacağınız anlamına geldiğini söylemek büyük bir hatadır” diyen Dimon, işletmelerin mevcut sonuçlara baktıklarında iyi hissettiklerini fakat bundan bir ya da bir buçuk yıl sonra ne olacağını kimsenin bilmediğini söyledi.

Diğer bankaların tarihsel olarak düşük temerrüt oranları nedeniyle yıllardır kredilerden yüksek kazanç elde ederken, gayrimenkul ve subprime otomobil kredilerinin bazı kısımlarında gerginliklerin ortaya çıktığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Bir duygunluk yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu belirtirken, böyle bir ortamda gerçekten normal bir kredi döngüsüne sahip olunacağını sözlerine ekledi.

”Önümüzdeki belirsizliklerin hala çok büyük ve çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullanan başarılı isim, riskler arasında Çin’deki bozulmanın da yer aldığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.