Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Analisti Yatırımcıları Uyardı: Emtialara Dikkat Çekti

JPMorgan Stratejisti Marko Kolanovic, yatırımcıların gelecek dönemde emtia pozisyonlarını artırmaları gerektiğini söyledi.
JPMorgan Analisti Yatırımcıları Uyardı: Emtialara Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen yatırım bankasından JPMorgan analisti Marko Kolanovic, piyasada alınması gereken aksiyonlara dair son görüşlerini paylaştı. Kolanovic, hisse senedi piyasasındaki risklere dikkat çekti ve son dönemde yaşanan yükselişlerin önemli oranda çeşitli stratejiler tarafından yönlendirildiğini söyledi.

Bunları momentum stratejileri ve kısa pozisyon kapatma olarak tanımladı. Analist yatırımcılara hisse ağırlığını azaltmaların önerdi. Kolanovic hisse satışı sonrası yatırımcılara emtialara ve özellikle petrole yönelmelerini önerdi.

Güçlü ralli, artan arz, güvercin FED fiyatlaması ve artan yatırımcı pozisyonu nedeniyle JPMorgan’ın tahvillerdeki uzun vadeli pozisyonunda kâr realizasyonu yaptığını söyledi.

FED’in faiz oranlarını uzun süre yüksek tutmasının beklendiğine işaret eden Kolanovic, bu nedenle hisse senetlerinde bir düzeltme yaşanabileceği uyarısında bulundu. Petrolde geçen ay yaşanan fiyat düşüşü nedeniyle bankanın portföyünde daralma yaşandığını kabul eden Kolanovic, buna rağmen emtialar arasında en iyi performansı yine petrolden bekliyor.

Kolanovic ilgili değerlendirmesinde, “Enerji konusundaki bu daha olumlu görüşümüz kısmen jeopolitik riskten korunma olarak petrolü tercih etmeye devam etmemizi, kısmen de daha hafif pozisyon almamızı yansıtıyor” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın