Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jordan Belfort’lu Wall Street Kurdu Fotoğrafı 200 Bin Dolara Satıldı

Ünlü İngiliz fotoğrafçı David Yarrow’un siyah beyaz “Wolves of Wall Street I” çalışması 200 bin dolara satıldı.
Jordan Belfort’lu Wall Street Kurdu Fotoğrafı 200 Bin Dolara Satıldı
HABER GİRİŞ

Dünyanın en ünlü dolandırıcılarından Jordan Belfort, bir kez daha ününe yaraşır şekilde gündeme geldi. Ünlü İngiliz fotoğrafçı David Yarrow’un siyah beyaz “Wolves of Wall Street I” isimli çalışması, bu hafta Art Miami isimli sanat fuarının açılışından sonra 10 dakika içinde 200 bin dolar karşılığında satıldı.

Yarrow’un en iyi filmler listesi denildiğinde ilk akla gelenlerden olan Wall Street Kurdu’ndan esinlenerek imzasını attığı fotoğrafta, yapımın esinlendiği Jordan Belfort yer aldı. Fotoğrafta ayrıca yönetmen Martin Scorsese ve aktör Leonardo DiCaprio’nun imzalarının olduğu da vurgulandı.

Fotoğrafçı Yarrow, Kasım tarihli bir blog gönderisinde; “Martin Scorsese benim kahramanlarımdan biri olduğu için The Wolf of Wall Street projesi benim için iddialı ve önemli bir projeydi” dedi.

Jordan Belfort Wall Street Kurdu Fotoğrafı 200 Bin Dolara SatıldıYarrow ayrıca yaptığı bir açıklamada, fotoğrafa giren ayrıntılara çok fazla dikkat edildiğini dile getirdi. Zaten filme atıfta bulunan fotoğrafta, Belfort’un elindeki kalemi, bir bando grubu ve 80’lerin bilgisayarları gibi unsurlar vardı. Ayrıca elinde tuttuğu akvaryum balığıyla YouTube yıldızı Cameron Dallas’la da Jonah Hill tarafından canlandırılan Donnie Azoff’a gönderme yapıldı.

Yarrow, Simi Valley’de terk edilmiş bir ofiste gün boyu süren çekimlerin 150.000 dolara mal oldu ki bunun bir fotoğrafçı için çok fazla olduğunu söyledi.

Yarrow Wall Street Kurdu Fotoğrafı Buna kurdu serin tutma maliyetinin dahil olduğunu da ekledi. Kurdun bazen ısındığında dilini çıkardığını söyleyen fotoğrafçı; “Ağzının kapalı olmasını istiyorsun, bu yüzden hayvanı soğutmak zaman aldı” dedi. 57 yaşındaki Belfort da hayvanla birlikte çalışmanın, eğlenceli ama vahşi olduğunu kaydetti.

“Kurt, düşündüğünden çok daha büyük. Bir köpek gibi değil. Farklı davranışları var, kürkü çok kalın. Köpek gibi dinlemiyor. Çekim yapmak yaklaşık üç saat sürdü.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Fotoğrafı satan The Maddox Gallery, 160 bin dolarlık gelirinin bir koruma yardım kuruluşuna bağışlanacağını açıkladı. Gerçek bir kurt ve iki model ile ön planda olan Jordan Belfort da Kasım tarihli bir Twitter gönderisinde, Wall Street Kurdu’nun inanılmaz derecede yetenekle çekildiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.