Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finans Uzmanı Rogers Aklı Olanın Türk Varlıklarına Yatırım Yapacağını Söyledi

Uluslararası arenada yatırım gurusu olarak bilinen Jim Rogers, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarına bir anlam veremediğini ve şu anda akıllı insanların TL varlıkları satın aldığını söyledi.
Finans Uzmanı Rogers Aklı Olanın Türk Varlıklarına Yatırım Yapacağını Söyledi
HABER GİRİŞ

Ünlü Amerikalı yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers, ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımları hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken, Türk varlıklarına yatırım yapmak için en doğru zaman olduğunu ve kendisinin de yatırım yapacak olsa Türkiye’deki varlıklardan satın alacağını söyledi.

Yatırım gurusu Jim Rogers, ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptırım kararının çılgınlık olduğunu belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==ABD’nin yaptırım kararları konusunda bir fikri olmadığını söyleyen Rogers, uzun vadede bu durumun ABD’ye zarar vereceğini ve atılan adımların çılgınlık olduğunu ifade etti.

Rogers, şu anda akıllı insanların Türk varlıkları satın aldığını, Türkiye’nin halihazırda uluslararası yatırımcılar için dikkate değer yatırım fırsatları sunduğunu, genelde böylesi durumlarda yatırımcıların büyük avantajlar elde ettiğini söyledi. Yaptırımlar konusuna dair ise; Türkiye’nin ABD ve NATO’nun uzun vadeli müttefiki olduğunu, söz konusu durumun Amerika’ya uzun vadede zarar vereceğini dile getirdi.

Rogers: “Eğer yatırım yapacak kadar zekiyseniz 2 ila 5 yıl sonunda olumlu sonuçlar alırsınız.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şu ara çok yoğun seyahat programı olması sebebiyle henüz bu alana yatırım yapmadığını söyleyen yatırım gurusu, çok yakında İstanbul’un Rusya ve Çin’den yatırımcılarla dolacağını belirtti. Bu gelişmelerin Amerika için iyi olmadığını, Çinli yatırımcıların bugünlerde çok fazla parası, Amerikalıların ise çok fazla borcu olduğunu söyledi. ABD’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan borç yükünün gelecek dönemde finansal bir krizi doğurabileceğini, ABD borsasının tarihinin en uzun soluklu boğa piyasasını deneyimlediğini de sözlerine ekledi.

Borcu giderek artan Amerika, daha fazla ülke ile düşman haline geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Jim Rogers’in ABD Başkanı Donald Trump’ın politikalarını eleştirel bu yorumları oldukça dikkat çekici boyutta. Rogers, Amerika’nın borcunun giderek arttığını , daha fazla ülke ile ilişkilerin bozulduğunu ve borçların arttığı bir ortamda bazı ülkelerin kendileri ile ticaret yapmak istemeyeceklerini söyledi. Tüm bunların yanında bir de ticaret savaşlarına girildiğini söyleyen Rogers, bu tarz durumların hiçbir zaman fayda getirmediğini ve uzun vadede ciddi zararlar görüleceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.