Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JCR Avrasya ASELSAN’ın Kredi Derecelendirmesini Açıkladı

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. Aselsan'ın kredi derecelendirme notunu açıkladı. Detaylar haberde...
JCR Avrasya ASELSAN’ın Kredi Derecelendirmesini Açıkladı
Yorum

Bugün sabah saatlerinde Baykar Teknoloji’den 17.550.000 dolar tutarında Elektro Optik Sistem teslimatlarına yönelik bir sipariş aldığını duyuran Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni bir açıklamada bulundu.

Şirket, JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından değerlendirildiğini açıkladı. Buna göre Aselsan’ın yatırım yapılabilir seviyedeki en yüksek notasyon olan Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu “AAA (tr)” olduğu belirtildi.

Aselsan açıklamasında şirketin Kısa Vadeli Ulusal Kredi Notu “J1+ (tr)” ve görünümleri “Stabil”, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Cinsinden Kredi Notları ve görünümleri ise Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası notları ve görünümlerine paralel olarak “BB/Negatif” belirlendiği aktarıldı.

Aynı zamanda JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş KAP üzerinden açıklamada bulundu.

Aselsan Kurumsal kredi Rating Notu
Kaynak: KAP

Bu kapsamda Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu ‘AAA (tr)’ olarak teyit edildi.

Aselsan’ın (ASELS) kodlu hisseleri saat 16.30 itibarıyla yüzde 1,94’lük düşüş ile 40.48’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu