Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya’dan Sonra ABD de Yardım için Ekip Gönderiyor!

Türkiye’nin ocağına ateş düşürün deprem felaketinin yarattığı yıkımı birlikte kaldırmak için Japonya’dan sonra ABD de yardıma geliyor.
Japonya’dan Sonra ABD de Yardım için Ekip Gönderiyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından en büyüğü Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde olmak üzere toplamda 243 depremin meydana geldiği bildirildi.

Türkiye’nin 100 yıllık deprem tarihinde benzeri görülmemiş türden felaketlerin yaşandığı toplam 10 ilde vatandaşlar ve ekipler birlik olup arama kurtarma çalışmaları yürütüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün yaptığı açıklamada dördüncü seviye alarmı vermesinin ardından Türkiye’nin uluslararası yardım çağrısına çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluş seferber oldu.

Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Kilis ve Malatya’da yürütülen arama kurtarma çalışmalarına AFAD personeli ile kulluk kuvvetlerinin yanı sıra Japonya ve Amerika’dan gelen ekipler de katılacak.

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Yöneticisi Samantha Power, Türkiye’ye yardım için iki ayrı kurtarma ekibinin hazır olduğunu duyurdu.

ABD Deprem Ekibi
Kaynak: Twitter

Twitter’dan yapılan paylaşımda 79 üye ve 6 köpekten oluşan ekibin havaalanındaki görsellerine yer verildi. Türkiye’ye uçmak için hazır olan ekibin Türkiye’nin İncirlik Hava Üssü’ne ulaşacağı aktarıldı.

Japon Ekip Adana’ya Hareket Etti

Deprem bölgelerine yardım için gelen Japonya Uluslararası Acil Kurtarma Ekibinin bugün İstanbul’a ulaştığı öğrenildi.

15 kişilik kurtarma ekibinin Adana’ya hareket ettiği ve çevre illerdeki deprem alanlarına destekte bulunacağı aktarıldı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu