Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Janet Yellen’dan Temiz Enerji ve Sürdürülebilir Büyüme Çağrısı

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği toplantısında konuaşn Janet Yellen, sürdürülebilir ekonominin ve temiz enerjinin önemine dikkat çekti. İşte detaylar;
Janet Yellen’dan Temiz Enerji ve Sürdürülebilir Büyüme Çağrısı
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Janet Yellen, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Maliye Bakanları Toplantısına katıldığı ve küresel ekonomiye yönelik yorumlarını paylaştı. APEC’e üye ülkelerin dünyanın en hızlı büyüyen ve en dinamik ekonomilerinden bazılarını temsil ettiğini vurguladı.

Ülkelerin attığı adımların sadece kendi ekonomileri için değil, küresel zorluklar için de anlam taşıdığını söyleyen Yellen, açık, dinamik, dirençli ve barışçıl bir Asya-Pasifik topluluğu hedefine ulaşmada, ekonomiler arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin önemine işaret etti.

Hazine Bakanı, maliye bakanlarının Pandemi sürecine öncelik veren dönemin ardından 2023’te tekrar uzun vadeli önceliklere odaklandığını, bunlar arasında modern arz yönlü ekonomi, sürdürülebilir finans ve dijital varlıkların bulunduğunu paylaştı.

Temiz Enerji ve Sürdürülebilir Büyüme

Yellen, büyümede önceliğin uzun vadeli olması gerektiğini ifade etti ve eşitsizliği azaltacak, sürdürülebilir şekilde iş gücü arzını, yenilikçiliği ve altyapı yatırımlarını artırmaları gerektiğini dile getirdi.

Uzun vadeli ekonomik görünümün iyileştirilmesinin şart olduğunu, ekonomileri büyütmek için ihtiyaç duyulan temiz enerjiyi sağlarken gezegeni koruyacak sürdürülebilir bir büyümenin yola koyulması gerektiğini savundu. Finans piyasaları güvenli tutarken inovasyonu teşvik etmek için yeni gelişen teknolojilerden yararlanılabileceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.