Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşveren Bu Desteği Bekliyor! Meclis’e Sunulacak

Asgari ücretin belirlenmesinin ardından gözler işverene verilecek desteğe çevrildi. Konuya yönelik kanun teklifinin verileceği gün paylaşıldı.
İşveren Bu Desteği Bekliyor! Meclis’e Sunulacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son ayında 2024 için geçerli olacak asgari ücret açıklanmıştı. Bununla birlikte işverene sağlanacak destek belli olmuştu. Söz konusu destekle ilgili kanun teklifinin 15 Ocak Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulması bekleniyor.

Aralık 2023’te 2024 yılı için geçerli olacak asgari ücret 17 bin 2 TL olarak açıklandı. Asgari ücret kapsamında işverene verilen 500 TL’lik destek ise 700 TL’ye çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre Ak Parti milletvekilleri konuya yönelik yasal düzenlemelere ilişkin çalışmaları tamamladı.

Kanun teklifinde kısa çalışma ödeneğine ilişkin düzenlemenin gündeme gelmesi bekleniliyor.

Aktarılan bilgilere göre Pazartesi günü TBMM Başkanlığına sunulması planlanan teklifin, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek.

GCM Yatırım Banner

Komisyon sürecinin tamamlanmasının ardından teklif, TBMM Genel Kurulu’na sevk edilecek.

Ayrıca SSK ve Bağkur emekli aylıklarına iyileştirme yapılmasına ilişkin düzenlemenin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde kararlaştırılmasından sonra komisyon sürecinde teklife eklenmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın