Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsveç Başbakanı Deprem için Taahhüt Verdi: 7 Milyar Euro

Türkiye’nin yüreğini yakan depremlerin ardından Avrupa’dan maddi destek mesajları geliyor. Kristersson, 7 milyar euroluk taahhütte bulundu.
İsveç Başbakanı Deprem için Taahhüt Verdi: 7 Milyar Euro
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından can kaybı 50 bine yükselirken birçok uluslararası kuruluştan ve ülkeden de maddi destekler gelmeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler, depremin ekonomik hasarının 100 milyar doları aşabileceğini kaydetmişti. Bugün Avrupa’dan destek mesajları gelmeye devam etti.

Uluslararası Bağışçılar Konferansı’nın kapanışında konuşan İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek için Uluslararası Bağışçılar Konferansı’nda ortalama 7 milyar euroluk bir yardım taahhüdü yapıldığını paylaştı.

Kristersson, depremzedelerin yalnız olmadığını ve desteklerin süreceğini vurguladı. Ayrıca yardımlara geniş katılımın da önemli olduğunu savundu.

Gün içinde Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursulo von der Leyen de benzer açıklamalar yaparak Uluslararası toplumun Türkiye ve Suriye’deki yeniden yapılanma çabalarına güçlü bir şekilde destek verdiğini gördüğünü, bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Bu konferansın sadece bir başlangıç olduğunu aktaran von der Leyen, “Önümüzde çok iş var.” ifadelerini kullandı. Taahhütlerin eksiksiz ve zamanında yerine getirilmesini sağlayacaklarını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Leyen, Türkiye’ye 1 miyar euroluk deprem desteğini açıklayarak çağrıda bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.