Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbullulara Kötü Haber! İSPARK Otopark Ücretleri Zamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin son oturumunda oy birliği ile alınan karar doğrultusunda İSPARK ücretlerine zam yapıldı. Detaylar haberin devamında;
İstanbullulara Kötü Haber! İSPARK Otopark Ücretleri Zamlandı
HABER GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Temmuz ayı son oturumunda oy birliği ile alınan karar doğrultusunda İSPARK ücretlerine zam yapıldığı duyuruldu. Buna göre otopark ücretlerine yüzde 18’e varan zam yapıldı.

İBB Saraçhane Başkanlık binasında gerçekleştirilen ayın son oturumunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun onayıyla İSPARK tarafından işletilen otopark ücretlerine yüzde 60 ila 63 arasında değişen oranlarda zam yapılması teklifi görüşüldü.

İSPARK Otopark Ücretlerine Yüzde 18’e Varan Zam

Tarife Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu tarafından incelenen zam teklifi revize edildi ve İstanbul’da, İSPARK tarafından işletilen çeşitli otopark ücretlerine yüzde 18’e varan zam yapıldı.

Otoparklara 1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam kararı alınırken; en düşük otopark ücreti 23 TL, en yüksek ücret 130 TL olarak belirlendi.

Yeni Tarifeler Belli Oldu

Zam kararına göre, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Bakırköy, Eyüp, Sarıyer ve Güngören’in de aralarında bulunduğu birinci ve ikinci bölgedeki kapalı katlı ve açık otoparklarda 0-1 saat arası 28 liradan 33 liraya, 12-24 saat arası 110 liradan 130 liraya çıktı.

GCM Yatırım Banner

Adalar, Arnavutköy, Başakşehir, Esenyurt, Sultanbeyli, Şile’nin aralarında bulunduğu üçüncü bölgede ise 0-1 saat arası 20 TL’den 23 TL’ye, 12-24 saat arası 80 TL’den 94 TL’ye yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: AA

Açık otoparklarda üçüncü bölgede 0-1 saat arası 20 liradan 23 liraya, 52 TL olan 8-12 saat arası 61 TL’ye çıkarıldı.

Yol kenarı otopark ücretlerinde birinci ve ikinci bölgede 1 saate kadar olan ücret 28 liradan 33 TL’ye, günlük 80 TL’den 94 TL’ye, sonraki her saat başı ücreti de 12 liradan 14 liraya yükseltildi. Üçüncü bölgede ise 1 saatlik ücret 23 TL, günlük ücret 80 TL oldu.

Orman, Koru ve Mesire Alanlarına Giriş Ücretleri de Zamlandı

Orman, koru ve mesire alalarına giriş-çıkış ücretlerine de zam geldi. Otomobiller için 57 TL olan giriş-çıkış ücreti 67 TL’ye çıkarıldı.

Şehit aileleri, gaziler ve eşlerinin bütün otoparklardan ücretsiz yararlanacağı ifade edildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın