Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul’da Taşınmanın Maliyeti Yüzde 91 Arttı

Türkiye'deki yüksek kira artışları son zamanlarda gündemde büyük yer alırken REIDIN tarafından İstanbul Taşınma Endeksi istatistikleri yayımlandı. Detaylar haberde;
İstanbul’da Taşınmanın Maliyeti Yüzde 91 Arttı
HABER GİRİŞ

REIDIN tarafından bugün Enakliyat Taşınma Hareketliliği Raporu yayımlandı. 2023 yılının 3’üncü çeyrek dönemine ilişkin raporuna göre İstanbul’da taşınma maliyeti bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 10,40 arttı.

2017 yılının ortalamasının 100 olarak baz alındığı bildirilen rapora göre İstanbul’da taşınma maliyeti geçen yılın aynı çeyrek dönemine kıyasla yüzde 90,65 oranında arttığı vurgulandı.

REIDIN’in yayımladığı raporda şehirdeki taşınma maliyeti endeksinin son iki yıl içindeki en yüksek değere ulaştığı dönem olduğuna dikkat çekildi.

İstanbul Taşınma Maliyeti
KAYNAK: REIDIN

Enakliyat Ankara Taşınma Endeksi ise 2023 yılının 3’üncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 28,83 oldu. Endeks, geçen senenin aynı çeyreklik dönemine göreyse yüzde 11,71 oranında yükseldi.

Son iki sene içinde Ankara taşınma endeksinin en yüksek değere sahip olduğu döneminse 2023 yılının 3’üncü çeyreği olduğunun altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.