Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İstanbul Havalimanı Bir Kez Daha Avrupa’nın Zirvesinde!

İstanbul Havalimanı, bir önceki haftanın verilerine göre Avrupa'nın en yoğun havalimanları arasında ilk sırada yer aldı. Detaylar…
İstanbul Havalimanı Bir Kez Daha Avrupa’nın Zirvesinde!
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatının (Eurocontrol) geçen haftaya yönelik Avrupa Havacılık Genel Bakış Raporu yayımlandı. Rapora göre İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın en yoğun havalimanlarının bulunduğu listenin ilk sırasında yer aldı.

15-21 Mayıs tarihlerinde günlük ortalama 1401 uçuşun gerçekleştiği İstanbul Havalimanı, Avrupa’daki en yoğun havalimanı olma unvanını kazandı.

Eurocontrol 20. Hafta Raporunu Yayımladı

Zirvenin en yakın takipçileri ise 1330 uçuşla Amsterdam Schiphol Havalimanı ve 1302 uçuşla Londra Heathrow Havalimanı oldular.

Raporda, 15-21 Mayıs haftasında Avrupa ağında gerçekleşen günlük 28.989 uçuşun, 19. haftadaki 29.158’den biraz daha düşük olduğu ifade edildi.

Ayrıca yaz destinasyonları ve daha küçük tatil destinasyonu taşıyıcılarının büyüme kaydettiğine dikkat çekildi.

9-15 Mayıs tarihlerini kapsayan havacılık raporunda da İstanbul Havalimanı 1419 uçuşla Avrupa’nın en yoğun havalimanı olmuştu.

Kaynak: Twitter / @igairport

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda “Avrupa’nın zirvesindeyiz” denilirken, “Eurocontrol tarafından yayımlanan 20. hafta verilerine göre İstanbul Havalimanı günde ortalama 1401 uçuşla Avrupa’nın zirvesinde yer aldı. Bizi tercih eden tüm yolcularımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu