Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İsrail’den Hamle: Türkiye’de Ataşeliğini Yeniden Açacak!

İsrailli bakan, iyileşen ilişkilerin ardından Türkiye’de ataşeliğin yeniden açılacağını duyurdu. Detaylar haberde;
İsrail’den Hamle: Türkiye’de Ataşeliğini Yeniden Açacak!
Yorum

İsrail Ekonomi Bakanı Orna Barbivai, ülkesinin Türkiye ile 10 yıldır gergin olan diplomatik bağlarını yeniden kurmak için ekonomi ve ticaret ofisini açmak istediğini söyledi.

Barbivai’nın açıklamasının öncesinde geçen hafta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile Ankara’da bir araya gelmişti.

Gerçekleşen toplantı sonrasında Çavuşoğlu, iki ülke ilişkilerinde on yıl sonra yeni bir aşamaya gelindiğini söylemişti.

İfadelerine, karşılıklı diplomatik ilişkileri büyükelçiler seviyesine yükseltme sürecinin başladığını eklemişti. Bakan Çavuşoğlu, İsrail ile ekonomi iş birliğinin gerçekleşeceğini ayrıca taze meyve ihracatı için temasların sürdüğünü açıklamıştı.

Gelişmelerin ardından İsrail Ekonomi Bakanı, bugün “Ekonomik ataşenin yeniden açılması, İsrail’in Türkiye ile ekonomik bağları derinleştirme taahhüdünü yansıtıyor” ifadeleriyle gündeme geldi.

Bakan, on yıldan fazla bir süre sonra yakın zamanda ülkeler arasında ortak bir ekonomik konferansı teşvik etmeyi amaçladıklarının altını çizdi. Bu hamlenin Türkiye’ye ihracat yapan bin 500’den fazla İsrailli şirkete yardımcı olacağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu