Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İSO Başkanı Bahçıvan Elektriğe Yapılan Zamma Tepki Gösterdi

İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Erdal Bahçıvan, açıklanan elektrik zamlarını tepkiyle karşıladı. Yapılan zammın enflasyonla mücadeleye olan inancı sekteye uğratacağını savundu.
İSO Başkanı Bahçıvan Elektriğe Yapılan Zamma Tepki Gösterdi
HABER GİRİŞ

İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Erdal Bahçıvan, dün EPDK tarafından duyurulan elektrik zammını değerlendirdi. Bahçıvan, açıklanan elektrik zamlarına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunan İSO Başkanı, enflasyonla mücadelede, dezenflasyon sürecine girme noktasında çok kritik bir süreçten geçildiğini belirtti.

Bahçıvan açıklamasında, “Bu mücadelede toplumun üzerinde inanç sağlamak adına herkesin maksimum fedakarlığı yapmasına ihtiyacımız var. Bu gayret ve fedakarlığı da toplumun tüm kesimlerinde görmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Bu hassas dönemde elektriğe yüzde 40’a yaklaşan böylesine yüklü bir zammı, haklı gerekçeleri olsa bile, son yılların en tatsız alışkanlığı olan enflasyonist yaklaşımların değirmenine bir kerte daha su taşımak olarak değerlendirdi.

Bahçıvan, elektriğe tek seferde yapılan bu yüklü zamların bundan etkilenen ya da etkilenmeyen her kurum ve kişiye, enflasyonla verilmekte olan mücadeleye karşı direkt inanç kaybettireceğini ve gelecek adına olumsuz bir iz, bir algı bırakacağını belirtti.

Bu zammıni, enflasyonla mücadele inancını sekteye uğratacağını vurgulayan Bahçıvan, “Eğer enflasyonla mücadelede başarıyı yakalamak istiyorsak, tek seferde bu tür yüklü zamanların artık gündemimizden çıkmasına ihtiyaç var. Bunun belli bir zamana yayılarak yapılmasının çok daha doğru olacağını, aksi takdirde benzerlerinin peşi sıra gelebileceğine dair endişelerimizi paylaşmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

EPDK tarafından dün elektrik fiyatlarına zam yapıldığı duyuruldu. Yapılan duyuruda, mesken abone grubuna yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubuna yüzde 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için yüzde 38 zam yapıldığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.