Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK “Maliyetlerde Artış Var” Dedi! Zam Yaptı!

EPDK enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle diyerek zam yaptı. Elektrik fiyatlarına zam geldi. Detaylar haberde...
EPDK “Maliyetlerde Artış Var” Dedi! Zam Yaptı!
HABER GİRİŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik piyasasına yönelik dikkat çeken bir açıklama yaptı. Elektrik fiyatlarına zam yapıldığını paylaştı.

EPDK’dan yapılan açıklamaya göre enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle nihai elektrik perakende satış fiyatlarında artışa gidildiği kaydedildi.

Buna göre mesken abone grubuna yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubuna yüzde 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için yüzde 38 zam yapıldı.

Özel hizmetler sektörü abone grubunun yüksek kademesi için yüzde 20 oranında azam yapıldı.

Yapılan zamlarla birlikte 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi 207,23 TL ödeyecek. Söz konusu tarifeler 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.