Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Işıkhan’dan Asgari Ücret Açıklaması: Enflasyon Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na işçi temsilcilerinin katılımına ilişkin konuştu.
Işıkhan’dan Asgari Ücret Açıklaması: Enflasyon Mesajı

TBMM’de bugün gerçekleştirilen AK Parti grup toplantısı öncesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücretin belirlenme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan toplantıların ne zaman başlayacağına ilişkin tarih verdi.

Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının Aralık ayının ilk haftasında işçi, işveren temsilcilerinin katılımıyla başlayacağını söyledi.

‘Temel İlke Çalışanları Enflasyona Ezdirmemek’

Işıkhan sözlerini, “Her zaman söylediğimiz gibi, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek ilkesi bizim için en temel ilke olacak. Bu şekilde bir planlama içerisindeyiz inşallah” ifadeleri ile sürdürdü.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri temsil eden Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun komisyonda asgari ücretle çalışan işçilere de yer vereceğini belirten Işıkhan, “Tabii ki her tarafı dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli iletişim aracımız. Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçeceğiz inşallah. Katkı getireceğine inanıyorum” diye konuştu.

Asgari ücrete, Temmuz ayında yapılan son zam ile beraber net 11 bin 402 TL olarak uygulanıyor. Kamu desteği ise bu dönemde 400 TL’den 500 TL’ye çıkarıldı. (AA)

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu