Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıkhan Açıkladı: Asgari Ücret Zammını Konuşmaya 13 Hafta Kaldı

OVP ile değişen enflasyon hesabının asgari ücret zammına nasıl yansıyacağı sorusu gündeme geldikten sonra Bakan Işıkhan zam görüşmeleri için tarih verdi.
Işıkhan Açıkladı: Asgari Ücret Zammını Konuşmaya 13 Hafta Kaldı
HABER GİRİŞ

Orta Vadeli Program’da (OVP) hükümetin enflasyon beklentisini artırmasıyla çalışan maaşlarına verilecek zam oranında nasıl bir revizyona gidileceği merak yaratırken zamlı asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan açıklama geldi.

Ocak ayında asgari ücrete verilecek zam oranı için çalışmaların yapılacağı tarihte değişiklik olmayacağını açıklayan Işıkhan, “Gelecek yıla ait asgari ücret çalışmalarına işçi ve işveren paydaşlarımızla birlikte Aralık ayının ilk haftasında başlayacağız” dedi.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan, kamu görevlilerinin maaşı için de açıklama yaptı.

Gelecek yıldan itibaren enflasyon farkı da hesaba katıldığında ücret artışı yapılacağını belirterek şöyle konuştu:

“Bakanlık olarak OVP doğrultusunda ülkemizin ekonomik anlamda büyümesi, ihracatının artırılması sürecinde üzerimize düşen en önemli görevlerden biri istihdam. İşverenlerin talepleri doğrultusunda piyasanın gerek duyduğu koşulları taşıyacak iş başı eğitim programlarımızı, mesleki iş gücünün yetiştirilmesi noktasında kendi aktif istihdam politikalarımızı İŞKUR aracılığıyla hizmete sunacağız. Türkiye ekonomisinin kalkınmasının bel kimliğini oluşturan istihdama katkıda bakanlık olarak üzerimize düşeni yapacağız.” (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.