Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşaret Geldi: Kriptoda Zengin Edecek Sıradaki Coin Bu Olabilir!

Kriptoda hareketli günler sürerken dört zincir üstü ölçüm, Arbitrum'un ARB'sinin çıkış yapacak bir sonraki katman 2 tokenı olabileceğini gösteriyor. Detaylar;
İşaret Geldi: Kriptoda Zengin Edecek Sıradaki Coin Bu Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum ikinci katman ölçekleme çözümü Arbitrum projesinin kripto para birimi olan ARB, bu yıl kripto para borsalarında listelenmeye başladığından bu yana yatırımcıların radarında yer almayı sürdürüyor. Zincir üstü ölçümler ise bir süredir suskun kalan altcoini hareketli günlerin bekleyebileceğini gösteriyor.

Fiyat, kısa vadeli düzeltme eğiliminin tersine döndüğüne dair işaretler gösterirken bir dip oluşumunun, 2023 rallisi devam etmeden önce alıcıların yavaş yavaş biriktiğine işaret edebileceği belirtiliyor.

Kripto Piyasası Duyarlılığı Yükselişe Geçti

Analistler, Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF), Binance’in ABD düzenleyicileriyle anlaşmasının ardından neredeyse onaylandığını tahmin ediyor. Bloomberg analistleri, ETF’in Ocak 2024’te onaylanma olasılığının yüzde 90 olduğunu öne sürüyor. Bu karar gerçekleşirse, tüm altcoinleri harekete geçiren büyük bir satın alma çılgınlığına neden olabilecek.

Son güncelleme, Grayscale, BlackRock ve diğer ETF başvuru sahiplerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile görüşmesini içeriyor.

ARB Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ARB Zincir Üstü Ölçümleri Yakında Alım Sinyalleri Verecek

Arbitrum ağı, 21 Kasım ve 23 Kasım tarihleri arasında aktif adreslerde yüzde 160‘lık bir artış kaydederek 11.357’den 29.435’e yükseldi. Bu artış, kenardaki alıcıların mevcut seviyede ARB ile ilgilendiğini gösteriyor. ARB fiyatının son iki haftada yüzde 21 düştüğü göz önüne alındığında, bu yatırımcıların düşüşü satın alıyor olabilecekleri ihtimaller arasında bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Buna ek olarak, ARB blok zincirine katılan yeni adresleri ölçen ağ büyümesi göstergesi de 21 Kasım’da yüzde 160 oranında artış gösterdi. Bu büyümenin, sermaye akışına bağlanabileceği ve ARB’nin yükseliş görünümüne katkıda bulunabileceği belirtiliyor.

ARB Aktif Adresler Grafiği
Kaynak: Santiment

Ağda Gerçekleşen Kar/Zarar (NPL) göstergesine göre 23 Kasım’da 3,06 milyon dolarlık ARB’nin zararına satıldığı bir kapitülasyon olayı yaşandı. Bu kapitülasyon olayları, kısa vadeli yatırımcıların satış yaparak uzun vadeli sahiplerin birikim yapmasına olanak sağladığı durumlardır ve bu işaretler genellikle satın alma sinyalleri olarak görülür.

Gerçekleşmemiş karlar boğalar için çok zararlı olmakla birlikte, Santiment’in 30 günlük Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer (MVRV) oranı, geçtiğimiz ay ARB satın alan yatırımcıların gerçekleşmemiş karlarının 10 Kasım’daki yaklaşık yüzde 38’den haber yazımı itibarıyla yüzde 4 seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Bu düşüş, gerçekleşmemiş kazançların sıfırlandığını gösteriyor ve bu da satıcılar tarafından tehdit edilmeyen bir ralli olasılığını artırıyor.

Sonuç olarak, Arbitrum için görünüm sadece ölçümlerden değil, aynı zamanda teknik açıdan da yükselişe benziyor.

ARB Fiyatının Patlayıcı Bir Ralli Başlatması Muhtemel

Ünlü kripto analisti Akash Girimath’a göre ARB fiyatı 1,02 dolardan el değiştirirken boğalar ısrarcı olursa yüzde 9 oranında yükselebilir ve haftalık direnç seviyesini 1,12 dolarda işaretleyebilir. Günlük zaman diliminde bu direncin başarılı bir şekilde destek tabanına çevrilmesi, artan yükseliş momentumunun teyidi olacaktır.

Böyle bir durumda ARB, bir sonraki kilit direnç seviyesi olan 1,28 doları yeniden test edebilir. Bu hareket, mevcut pozisyondan yüzde 24‘lük bir kazanç anlamına gelecektir.

ARB Analizi
Kaynak: TradingView

Bu yükseliş senaryosunun gerçekleşmesinin bir başka yolu da yukarı doğru bir hareketi tetiklemeden önce düşüşe geçmektir. Bu durumda, ARB alıcıları 0,938 dolar, 0,907 dolar ve 0,853 dolar noktalarında birikebilir. Kabaca 0,900 dolardan 1,28 dolar direncine kadar bir sıçrama yüzde 40‘lık bir kazanç sağlayabilecektir.

Girimath, öte yandan Arbitrum fiyatının, 0,853 doların üzerinde tutunamaması ve alçalan tepeler ile alçalan dipler üretmeye devam etmesinin, ayıların kontrolü elinde tuttuğunu doğrulayacağından bahsetti. Böyle bir durumda 0,763 dolar seviyesinin gündeme gelebileceği konusunda uyardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın