Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CZ’nin İstifasıyla Binance Coin Düşüşü Derinleşti! BNB’de Son Durum

Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun istifasıyla BNB Chain ekosistemine güç veren kripto para birimi BNB'nin fiyatı bir saat içinde yüzde 8'den fazla düştü. Detaylar;
CZ’nin İstifasıyla Binance Coin Düşüşü Derinleşti! BNB’de Son Durum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance’in CEO’luğunu yürüten Changpeng Zhao’nun bir süredir kulislerde konuşulan istifasının gerçekleşmesi ve borsanın 4.3 milyar dolar cezaya çarptırılması Binance Coin (BNB) üzerinde olumsuz etki yarattı. Peki, BNB fiyatı ne durumda?

BNB Fiyatında Saatlik Düşüş Yüzde 8’i Geçti

Piyasa değeriyle en büyük 4. kripto varlık konumundaki BNB, haberin yayılmasıyla birlikte bir saat içinde yüzde 8,39‘a varan düşüş gösterdi.

Binance CEO’sunun suçlamaları kabul ederek istifa etmesinin yatırımcılar arasında yarattığı endişe, fiyatın 239 dolara kadar geri çekilmesine neden oldu.

BNB Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Zhao şu anda kara para aklamayı önleme şartlarını ihlal etmekle suçlanıyor ve kendisi de istifasının ardından suçunu kabul etmiş durumda. CZ, şahsına kesilen 50 milyon dolarlık cezayı ödemeyi de kabul etti.

Ek olarak Binance, ABD hükümetiyle olan davayı çözmek için 4.3 milyar dolar para cezası ödemeyi kabul etti ve bu da onu kripto endüstrisi tarihindeki en büyük olmasa da önemli çaptaki anlaşmalardan biri haline getirdi.

GCM Yatırım Banner

Şirkete yönetilen suçlamalar lisanssız para aktarma, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’nı ihlal etmek ve komplo suçu olarak sıralanıyor.

BNB’de Tasfiyeler Çoğaldı

Fiyat çöküşünün ardından, BNB’de long sözleşmeleri açık olan tüccarlar toplu tasfiyeye tanık oldu. Haber yazımı itibarıyla, Binance haberinin çıktığı saatte BNB’nin long tasfiyeleri 3 milyon dolara yaklaşmıştı.

BNB Tasfiyeler
Kaynak: CoinGlass

Haber yazımı itibarıyla BNB fiyatı 240 dolar civarında seyrediyor. Günlük yaşanan ani düşüşe rağmen BNB yatırımcıları aylık bazda yüzde 12 oranında kazanç sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.