Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım Bu Hisseyi Yüzde 66 Getiri Potansiyeliyle Listeye Aldı

Hisse değerlendirmesinde bulunan İş Yatırım, Teknosa'yı 52,05 lira hedef fiyat ve "al" tavsiyesiyle en çok önerilenler listesine ekledi. Detaylar haberde;
İş Yatırım Bu Hisseyi Yüzde 66 Getiri Potansiyeliyle Listeye Aldı
HABER GİRİŞ

İş Yatırım tarafından bugün yapılan açıklamayla Teknosa’nın en çok önerilenler listesine eklediğini bildirdi. Borsa İstanbul’da TKNSA koduyla işlem gören hissenin, pazarın üzerinde büyüme sunmaya devam eden dönüşüm hikayesine dikkat çekildi.

Hisse değerlendirmesini paylaşan İş Yatırım; Teknosa’nın hızlı nakit dönüşüm döngüsü, varlık hafif iş modeli ve sağlıklı bilançosuyla güçlü nakit yaratma yeteneklerine sahip olduğunu belirtti.

İş Yatırım’ın hisse değerlendirmesinin ardından haftaya tavan fiyatla başlayan TKNSA, TSİ 11.42 itibarıyla yüzde 9,95 yükselerek 32,94 liradan işlem gördü. Hisse yatırımcısına aylık yüzde 27,67, yıllık ise yüzde 92,86 oranında kazanç sağladı.

Paratic Piyasalar Teknosa Hisse Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Teknosa’nın cazip bir yatırım teması oluşturduğuna ilişkin görüşünü açıklayarak, TKNSA için 12 aylık hisse başı hedef fiyatını 52,05 lirayla yüzde 66 yukarı potansiyele işaret etti.

Açıklamada, hissenin 4,5x 2024T F/K çarpanı ile uluslararası benzerlerine kıyasla yüzde 66 iskonto ile işlem gördüğüne de vurguda bulunuldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.