Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası için 14 Analist Açıkladı! Hedef Fiyat Ne?

Borsa İstanbul’da 8000 puan altında bir tablo öne çıkmaya devam ederken İş Bankası için detaylı analiz geldi. 14 analistin hedef fiyat ortalaması ne? İşte detaylar;
İş Bankası için 14 Analist Açıkladı! Hedef Fiyat Ne?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde 8000 puan için mücadele devam ediyor. Haftaya alıcılı başlayan endeks 21 Kasım’da 8000 puanı geçmeyi başarsa da bu noktadan gelen satışlarla tekrardan psikolojik seviyenin altına geriledi.

21 Kasım 15:40 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 0,5 artışla 7981 puanda seyrediyor. Sektör endeksleri arasında yüzde 6,4 ile artış gösteren finansal kiralama endeksi dikkat çekiyor. Borsanın gelecek dönemlerde nasıl bir performans sergileyeceği, öncü şirketlerin hangi noktalara kadar yükseleceği yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında bulunuyor.

“9300 Puana Çıkabilir”

Investing yazarlarından Günay Caymaz, BIST 100 endeksinin 7500 puan bandındaki destek alanını korumayı başardığını ve çıkış aradığını yazdı. Kısa vadeli görünümde 8000 noktasının net bir direnç olarak kaldığını paylaştı.

Endeksin 8000 puan üzerinde günlük kapanış gerçekleştirmesi durumunda 8500 puandaki zirvesinin ardından 8900 ve 9300 puan aralığına çıkabileceğini öne sürdü.

Türkiye İş Bankası

Caymaz, bankacılık sektöründe gözde şirketlerden biri olan İş Bankacı C Grubu (ISCTR) için beklentilerini ve değerlendirmesini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

ISCTR’nin Ekim’de yüzde 20’ye yaklaşan geri çekilmenin ardından 26 TL zirvesinden tekrar 20 TL bandına kadar indiğini söyledi. Mayıs – Ekim dönemindeki yükselişe göre 20 TL seviyesinin korunmasının, hissede kısa vadede kısmi düzeltme yapıldığı yönündeki algıyı artırdığını ifade etti.

İş Bankası için 14 Analist Açıkladı! Hedef Fiyat Ne?Kaynak: Investing.com

Hissede 21,5 TL’nin üzerinde günlük kapanışların önemli olduğunun altını çizdi ve hedefin fiyatın kısa vadede 24 TL bandına doğru ulaşabileceğini dile getirdi.

Bu bölgenin aşılması durumunda ise son zirvenin ardından 28 – 30 TL aralığına doğru bir hamlenin gelebileceğini kaydeden yazar, olumsuz senaryoda 19 TL’ye doğru sapmalar ve bu bölgede gelebilecek kapanışların satış baskını artırabileceğini belirtti. Bu doğrultuda ISCTR’nin 16 TL’ye doğru geri çekilme yapabileceğini bildirdi.

İş Bankası için 14 Analist Açıkladı! Hedef Fiyat Ne?Kaynak: InvestingPro

InvestingPro’da ISCTR için 4 modele göre hesaplanan adil değer fiyatının hissenin 27 TL bandına kadar yükselme potansiyeline işaret ettiği aktarıldı. Buna göre mevcut fiyatın yüzde 31 iskontolu olduğu düşünülüyor.

14 analistin ISCTR için ortalama fiyat tahmini 22 TL seviyesinde yer alırken hissenin adil değerine yakın hareket ettiği ifade ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın