Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Irak-Türkiye Petrol Boru Hattı için Geri Sayım Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Irak-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın bugün itibarıyla operasyona hazır hale geldiğini duyurdu. Detaylar haberde;
Irak-Türkiye Petrol Boru Hattı için Geri Sayım Başladı
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar bugün yaptığı açıklamayla, Irak-Türkiye Petrol Boru Hattı’nın bugün itibarıyla operasyona hazır hale geldiğini bildirdi. Bakan Bayraktar, boru hattının bu hafta içinde faaliyete geçeceği duyurdu.

Abu Dabi Uluslararası Petrol Fuarı ve Konferansı’nda konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bayraktar, boru hattının 6 Şubat tarihli depremler ve ardından yaşanan sel felaketlerinden hasar gördüğünü hatırlattı.

Irak-Ceyhan Petrol Boru Hattı’nın bugün itibarıyla çalışmaya hazır hale getirildiğini dile getirerek, bu hafta içinde yeniden faaliyete geçeceğini söyledi.

Boru hattının faaliyete geçmesinin ardından küresel petrol piyasalarına gaz tarafı için yarım milyon varil tedarik edebileceğinin altı çizdi. Bakan Bayraktar, Irak-Türkiye Boru Hattı’nın işletmeye başlayacağını kaydetti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Ham Petrol Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.