Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ipsos Açıkladı: İngilizlerin Yarısı Truss’ı İstemiyor!

Bir araştırma firması olan Ipsos'un yaptığı ankette İngiltere'nin yeni Başbakanı Truss'a yönelik dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. İşte detaylar...
Ipsos Açıkladı: İngilizlerin Yarısı Truss’ı İstemiyor!
HABER GİRİŞ

İngiltere’nin yeni Başbakanı Liz Truss göreve gelince ilk adımı vergi konusuna dair oldu. Zengin kesimden alınan yüzde 45 vergi oranının kaldırılmasına yönelik yapılan hamle tepkilere neden oldu. Bu gelişmelerden sonra Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, vergi indirimi kararının kaldırıldığını duyurdu.

İngiltere’de Başbakan Truss ile birlikte bu sorunlar yaşanırken merkezi Fransa’da bulunan çok uluslu bir pazar araştırma firması olan Ipsos, Liz Truss’a yönelik bir anket düzenledi.

“İngilizlerin Yarısı Truss’ın İstifa Etmesi Gerektiğini Düşünüyor”

14-17 Ekim tarihilerinde bin kişi ile yapılan ankette İngilizlerin yüzde 53’ünün Başbakan Truss’ın istifa etmesi gerektiğini düşündüğü saptandı. Yüzde 20’sinin ise buna karşı çıktığı belirtildi.

İngiltere’nin yüzde 12’lik kısmının ekonominin iyi durumda olduğunu söylerken yüzde 86’lık bölümünün ise kötü olarak nitelendirdiği kaydedildi.

Yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın görevi devralmasıyla halkın yüzde 35’i ekonomide hiçbir farkın olmayacağını, yüzde 14’ü daha iyi hale geleceğini ve yüzde 27’sinin ise daha kötüleşeceğini düşündüğü bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Ipsos’sun araştırmasında her beş kişiden dördü artan yaşam maliyetlerinden dolayı Rusya’yı suçladığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın