Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’nin Yeni Bakanından Kötü Haber! “Vergiler Çok Düşmeyecek”

İngiltere'nin yeni Maliye Bakanı Hunt, göreve gelir gelmez ilk açıklamasını yaparak vergilerin insanların umduğu kadar düşmeyeceğini belirtti.
İngiltere’nin Yeni Bakanından Kötü Haber! “Vergiler Çok Düşmeyecek”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere’de son zamanlarda ekonomide yaşanan sıkıntılar gündemde yer almaya devam ediyor. Çok yakın bir zamanda İngiltere Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng’in görevden alınması büyük etki yarattı. Yerine göreve getirilen Jeremy Hunt, koltuğa oturur oturmaz ilk açıklamasını yaptı.

İngiltere’nin yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt, BBC’ye verdiği ilk röportajında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan vergilerin arta bileceğini hükümet harcamalarının ise düşebileceğini bildirdi. Vergilerin insanların umduğu kadar düşmeyeceğini belirterek bazı vergilerin artması gerektiğini aktardı.

“Başbakan Liz Truss’ın Yönetimi Hatalar Yaptı”

Başbakan Liz Truss’ın yönetimini eleştiren Bakan, hatalar yapıldığını kaydetti. Başarılı olmak için herkesten fedakarlık istemek zorunda kalınacak bir zamanda çok yüksek gelirliler için vergi oranlarını düşürmenin yanlış olduğunu ekledi.

Bütçe Sorumluluğu Ofisi’nden (OBR) bir öngörü alınmadan mini bütçeyi açıklamanın hata olduğunu vurguladı.

“Temiz Bir Sayfa Açacağım”

Temiz bir sayfa açacağını nitelendiren Bakan, hem Başbakanın hem de Kwarteng’in ekonomi politikalarından farklı bir yol izleyeceğini sinyalini verdi. Bütün devlet dairelerinden ek verimlilik tasarrufu bulmalarını isteyeceğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Mali Araştırmalar Enstitüsü, Bakan Hunt’ın maliyeyi çok gergin ve zor bir durumda miras aldığını belirtti.

Dünyaya tutarlı bir finansal plan sunmanın oldukça zor olacağını vurguladı. Bu görevi kabul etmesinin nedeninin zorlu kararlara rağmen ülkenin geleceğine güven duymak olarak açıkladı. Bakan Hunt’ın , Liz Truss’ın başbakanlık yarışındaki rakibi Rishi Sunak’ın destekçilerinden biri olduğu ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.