Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram’ın Kurucularından Yeni Sosyal Medya Hamlesi

Instagram’ın kurucuları yeni sosyal medya uygulamasıyla sahalara geri dönüyor. Artifact isimli uygulama için kayıtlar alınmaya başlandı.
Instagram’ın Kurucularından Yeni Sosyal Medya Hamlesi
HABER GİRİŞ

Sosyal ağlarda çeşitlilik yaratacak yeni bir gelişme yaşandı. Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, Facebook bünyesinden ayrıldıktan yaklaşık 5 yıl sonra yeni bir sosyal medya uygulaması ile piyasaya dönüş yaptı.

Instagram’ın kurucuları, Artifact isimli yeni sosyal medya uygulamasını dünyaya duyurdular. Artifact, viral olmuş video paylaşım uygulaması TikTok’un metin içerikli versiyonu olarak tanıtılıyor.

Web tabanlı haber sağlayıcı görevi gören Google Reader ile karşılaştırıldığında ise Artifact daha yeni bir versiyon olarak görülüyor.

Uygulamada, makaleler başta olmak üzere haber ve bilgiler, yapay zeka vasıtasıyla toplanıyor ve kullanıcılar için sınırsız bir bilgi havuzu içerisinden kaynak sunuyor.

Web 3.0 teknolojisinin kullanıldığı platformda, kullanıcıların tercih analizlerine göre metin içeriği hazırlıyor.

GCM Yatırım Banner

Çalışma disiplini kabaca hazırlanan uygulamada arka plana ilişkin çalışmalar sürerken, kullanıcılar uygulamanın sitesinden kayıt yaptırıyor.

Ayrıca uygulamanın Android ve iOS sürümleri de bulunuyor. Uygulamanın beta sürüm incelemeleri ise sürüyor.

Twitter’ın Kurucusu da Yeni Platform Oluşturdu

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra platformda görülen radikal değişiklikler ve gündemden düşmeyen haberler, kullancııları yeni bir sosyal medya kanalı arayışına itmişti.

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey ise muadil bir platform oluşturma kararı vererek, Twitter’a rakip olacak yeni bir sosyal medya uygulaması kurduğunu açıklamıştı.

Bluesky’ ismiyle kurulan sosyal ağın test çalışmalarının sürdüğü bildirilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.