Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnşaat Şirketi Sermayesi için Zirveyi Belirledi: 9 Milyar Lira

Yeşil Yapı bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada, kayıtlı sermaye tavanını artırma ve süresini uzatma kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
İnşaat Şirketi Sermayesi için Zirveyi Belirledi: 9 Milyar Lira
HABER GİRİŞ

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. (YYAPI) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanının artırılması ve kayıtlı sermaye tavanı süresinin uzatılması hakkında bildiri paylaştı. Söz konusu kararın, şirketin Denetim Komitesi ve Riskin Erken Saptanması Komitesi tarafından yapılan öneri neticesinde alındığı kaydedildi.

Bu kapsamda Yeşil Yapı, mevcut 2 milyar 250 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanını, 9 milyar liraya yükseltmeye karar verdi. Kayıtlı sermaye tavanı için son geçerlilik tarihini ise 31 Aralık 2028 olarak belirledi.

Karar doğrultusunda değişikliklerle ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Ticaret Bakanlığı’na gerekli başvuruların yapılmasına ve diğer yasal işlemlerin ikmal edilmesine karar verildiğine dikkat çekildi.

Paratic Piyasalar Yeşil Yapı Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada YYAPI koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda sadece yüzde 20,79 oranında yükseliş gösterdi.

Aylık bazda yüzde 2,66 değer kaybeden YYAPI payları, haftalık ise yüzde 2,52 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Bugünkü işlemlerine pozitif başlayan hisse, gün içindeki işlemlerinde 3,52-3,68 lira aralığında dalgalandı. KAP bildirisiyle yükseliş gösteren YYAPI TSİ 13.52 itibarıyla yüzde 3,98 artışla 3,66 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.