Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnşaat Devinin Hisselerini Patron Topluyor!

İnşaat sektörünün en büyük şirketleri arasında kabul edilen, sektörünün 66 yıllık ismi ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. paylarının satışına ilişkin açıklama geldi.
İnşaat Devinin Hisselerini Patron Topluyor!
HABER GİRİŞ

Borsadaki dalgalı seyir hisse hareketlerinde kendini gösterdi. Hisselerin kan kaybı yaşamasıyla patronlar devreye girdi. Pek çok iş insanı şirketinin hisselerini toplamaya başladı. Bu şirketlerden biri de ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. oldu.

Sektörünün bilinirlik kazanan isimlerinden olan ve 30 ülkede varlık göstererek inşaat ve mühendislik şirketleri arasında başı çeken ENKA İnşaat, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay alım satım bildiriminde bulundu.

Şirket, dün yapılan işlemlerde 35,08 ile 35,88 TL fiyat aralığından toplam 600 bin TL’lik pay alımı yapıldığını duyurdu.

Şirket hisselerinin ENKA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Tara tarafından satın alındığı açıklandı.

Bu işlemle birlikte Tara’nın şirket sermayesindeki paylarının 19 Aralık 2023 tarihi itibarıyla yüzde 0,778 sınırına ulaştığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Enka Hisse 20.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yeşil mumlara tutunan şirket hisseleri (ENKAI) son günlerde atağa kalktı. BIST 100 endeksinin düşüş gördüğü günlere rağmen son bir ayda yüzde 10’un üzerinde artış yaşadı.

Hafta içinde 35 TL ile yaklaşık 38 TL arasında dalgalana hisseler bugün de açılışı pozitif bölgede yaptı. TSİ 10.30 itibarıyla yüzde 2’nin üzerinde artıda fiyatlanan hisseler 37,2 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.