Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’den Yaşlılara İş Tavsiyesi: Bisikletli Kurye Olun

Küresel ekonomide sancılar devam ederken İngiltere Çalışma Bakanı Stride, yaşlılara para kazanmaları için tavsiye verdi. İşte detaylar;
İngiltere’den Yaşlılara İş Tavsiyesi: Bisikletli Kurye Olun
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük ekonomilerinde resesyon endişeleri devam ederken hedeflerin üzerinde açıklanan enflasyon gündemdeki yerini koruyor. İngiltere’de Haziran ayına yönelik yıllık yüzde 7,9 seviyesinde açıklanan enflasyonu düşürme mücadelesi devam ederken Çalışma Bakanı Mel Stride’den oldukça ilginç bir öneri geldi.

Stride, 50 yaş üzeri nüfusa çağrıda bulunarak nakit sıkıntısı çekenlerin kargo firmalarında çalışabileceğini söyledi. İş arayan yaşlıların ve gençlerin bisikletli kuryelik yapabileceğini ifade etti.

Londra’da gıda dağıtım şirketi olan Deliveroo’nun genel merkezini ziyaret eden Stride, iş dünyasında birçok harika fırsat olduğunu, insanların bu seçenekleri düşünmesinin iyi bir şey olduğunu belirtti.

Deliveroo’da esnek çalışma saatlerinin olduğunu vurguladı ve yaşlı çalışanlar için kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratma sorumluluğunun işverene ait olduğunu aktardı.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, Haziran’da enflasyonun yüzde 7,9’a düştüğünü açıklamıştı. Mayıs’ta yıllık enflasyon yüzde 8,7 seviyesinde gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

Resesyon Endişesi

Alianz Başekonomisti Mohamed El-Erian, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada artan konut fiyatlarına ve yüksek borçlanma maliyetlerine dikkat çekerek İngiltere’nin resesyona girebileceğini söyledi.

Capital Economics Başekonomisti Paul Dales, 2023’ün sonunda veya 2024’ün başında resesyona girmesinin beklendiğini paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın