Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere ve Fransa’dan Göçmenlere Yönelik Anlaşma

İngiltere ve Fransa'nın göçmenlere yönelik bir anlaşma imzalayacağı aktarıldı. İşte iki ülkenin yapacağı anlaşmanın detayları...
İngiltere ve Fransa’dan Göçmenlere Yönelik Anlaşma
HABER GİRİŞ

Batılı ülkeler göçmenlerle ilgili yeni adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak İngiltere ve Fransa’nın konuya yönelik bir anlaşma aşamasında olduğu duyuruldu.

İki ülkenin göçmenlerin İngiltere üzerinden geçişlerini durdurmaya yönelik adım atacakları aktarıldı.

İngiltere ve Fransa’dan Ortak Kontrol Merkezi

Reuters’ta yer alan habere göre Fransa’nın sahillerde faaliyet subay ve gönüllü sayısının önemli ölçüde arttıracak. Ayrıca Fransa, İngiliz göçmenlik yetkililerinin görevlendirileceği ortak bir kontrol merkezini kabul edecek.

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ve Fransız Dışişleri Bakanı Catherine Colonna’nın bir gün önce her türlü yasadışı göçle mücadelenin aciliyetini belirten bir bildiri yayımladığı ifade edildi.

Bu anlaşmanın önümüzdeki hafta imzalanabileceği, İngiliz insansız hava aracının dahil edileceği aktarıldı. Bu yıl şimdiye kadar 40 bin göçmenin küçük teknelerle İngiliz kanalını geçtiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Fransa, geçen günlerde İtalya’nın Akdeniz’de göçmenleri kurtaran STK gemilerine yönelik davranışları hakkında sert çıktı. Bu tepkiye cevap veren İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Fransız hükümetinin anlaşılmaz ve haksız olan agresif tepkisinden çok etkilendiğini kaydetti. İtalya’nın Akdeniz’deki göçmenler için tek liman olamayacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın