Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere: Rusya Saldırıları Ukrayna’nın Doğusunda Yoğunlaşıyor

İngiltere Savunma Bakanlığı, savaşta son duruma dair açıklamada bulundu. Saldırıların Ukrayna'nın doğusunda yoğunlaştığı bildirildi.
İngiltere: Rusya Saldırıları Ukrayna’nın Doğusunda Yoğunlaşıyor
HABER GİRİŞ

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 6 ayı aşkın zaman geçti ve bölgede çatışmalar devam ediyor. İngiltere Savunma Bakanlığı savaşta gelinen son duruma dair bilgilendirmede bulundu.

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Rusya, Ukrayna birliklerinim karşı saldırısını engellemeyi hedefleyerek, saldırılarını ülkenin doğusundaki Donbas bölgesinde yoğunlaştırdı.

İstihbarat bülteninde, Rus işgali altındaki Donetsk kentinin kuzeyinde bulunan Siversk ve Bakhmut kasabaları yakınlarında yoğun çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Rapora göre Rusya yanlısı ayrılıkçıların büyük olasılıkla Donetsk havaalanı yakınlarındaki Pisky köyünün merkezine doğru ilerleme kaydetti, ancak çok az toprak kazanımı elde edildi.

Güncellemede, “Ukrayna’nın büyük bir karşı saldırı planladığı yönündeki spekülasyonlar arasında, Rusya’nın ilave birlikler göndererek, Donbas’taki çabalarını artırması konusunda gerçekçi bir olasılık var” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Saldırılar Nükleer Santralde Endişeyi Artırdı

Rusya’nın saldırıları son dönemde, Avrupa’nın en büyük nükleer santraline ev sahipliği yapan Zaporijya çevresinde etkisini göstermişti. Saldırıların yarattığı tahribat nedeniyle santralin elektrik şebekesine olan bağlantısı tamamen kesilmişti.

Bu durumun ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırılarla ilgil, dünyanın bir radyasyon felaketinden kıl payı kurtulduğu açıklamasını yapmıştı.

Dünyanın bunun ne kadar büyük bir tehdit olduğunu anlaması gerektiğini belirten Zelenski, Rusya’nın sadece Ukrayna’yı değil Avrupa’yı da büyük bir radyasyon felaketiyle karşı karşıya bıraktığını söylemişti. Santralde elektriğin saatlerce kesilmesi faciadan dönüldüğünü belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.