Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Maliye Bakanı Hunt Vergi İndirimlerine Dair Konuştu

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, uzun vadede vergi indirimlerini düşürmek istediklerini söyledi. Detaylar şöyle...
İngiltere Maliye Bakanı Hunt Vergi İndirimlerine Dair Konuştu
HABER GİRİŞ

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, uzun vadede bireyler ve özellikle işletmeler için vergi oranlarını düşürmek istediğini ancak bunun zaman alacağını söyledi. Öncelikle ekonominin daha hızlı büyümesi gerektiği konusunda uyardı.

Çarşamba günü bütçesini sunacak olan Hunt, daha düşük vergi oranlarının ancak ekonomi sürdürülebilir bir büyüme yolunda olduğunda mümkün olduğunu söyledi.

Hunt açıklamasında, “Kişisel vergileri düşürmek istiyorum, çünkü bu muhafazakar olmanın özünde var, ancak iş vergilerini daha da azaltmak istiyorum. Ama oraya bir çırpıda varamayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yapmaya çalıştıkları şeyin, ekonominin üretim kapasitesini artırmak olduğunu belirten Hunt, “Yüksek oranda vergilendirilmiş ve düzenlenmiş bir ekonominin daha az üretken kapasitesi var” diye konuştu.

Hunt’ın iktidardaki Muhafazakar Partisi’ndeki milletvekilleri, durgunluğun eşiğindeki bir ekonomiye yardımcı olmak için Nisan ayında kurumlar vergisi oranındaki keskin artışı durdurmasını istiyor.

GCM Yatırım Banner

Hunt, önce teşvikler yoluyla iş yatırımını teşvik edecek önlemlere bakacağını belirterek, “İmalat endüstrisinde bu sermaye ödenekleri işe yarıyor. Bu yüzden insanların ödediği toplam tutar olan etkin kurumlar vergimizi düşürmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.