Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Maliye Bakanı: Ekonomideki İyimserlik Kısıtlı

İngiltere Maliye Bakanı ekonomiye dair olumlu konuşmazken, köklü bir toparlanma olması gerektiğini vurguladı.
İngiltere Maliye Bakanı: Ekonomideki İyimserlik Kısıtlı
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz Ekim ayında göreve gelen İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, ekonomiye dair değerlendirmede bulundu. İngiltere ekonomisindeki iyimserliğin son aylarda kısıtlı olduğunu ifade eden Hunt, ekonomik kasveti ortadan kaldırmaları gerektiğini söyledi.

Vergi artışları konusuna da değinen bakan, ABD’li Amazon, Meta ve Google olmak üzere teknoloji şirketlerinin işten çıkarmalarına dikkat çekerek, şu an en iyi vergi indiriminin enflasyonu düşürmek olduğunu dile getirdi.

Vergi artışlarının sürdüğü sinyalini vererek, Brexit’in İngiltere’nin büyümesi için bir katalizör haline getirilmesi gerektiğini vurguladı. Bunun yanında ülkeyi dünyanın bir sonraki Silikon Vadisi yapmak için de çağrıda bulundu. Vergi artışı geçen yıl İngiltere’de en çok tartışılan konulardan biri olmuştu.

İngiltere Şirketlerin İş Yapmak İstediği Bir Yer Olmalı

İngiltere, geçen yılın son aylarından itibaren başbakan ve bazı bakanlarının görev değişikliği nedeniyle zor günler geçirdi. Hali hazırda son yılların en yüksek enflasyonuyla mücadele etmesinin yanında yaşanan bu sorunlar, ekonomik kaygıları iyice artırdı.

Yeni maliye bakanı Brexit sonrası reform sözü verirken, İngiltere’nin şirketlerin iş yapmak istediği bir yer haline gelmesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susannah Streeter, Hunt’ın sözlerinin yeni bir politika sağlamaktan ziyade, ekonominin imajını iyileştirmekle ilgili olduğunu belirtti.

Hunt’ın İngiltere ekonomisini yeniden inşa etmeye kararlı olduğunu fakat şu an içinde oldukları durgunluğa acil çözüm olacak bir durum olmadığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.